Foto: Andreja Upīša 'Sieviete' uz Nacionālā teātra skatuves
Foto: Kristaps Kalns

Šā gada 15. septembrī Latvijas Nacionālais teātris atklāj savu 98. sezonu ar Andreja Upīša romāna "Sieviete" dramatizējuma pirmizrādi, režisore un dramatizējuma autore – Ināra Slucka. Titullomā – Dita Lūriņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mariannas kundzes pansijā mitinās jautra četru vecpuišu kompānija, kas savu dzīvi vada bezbēdīgā uzdzīvē. Par viņu iekāres objektu kļūst arī pie brāļa atbraukusī Elza. Pazemota un pievilta, sieviete nolemj slepus atriebt pāridarītājiem, bet neviens, kas iesaistīts šai spēlē, nenojauš, ka likme būs pašu spēlmaņu dzīvība. Izrāde par atriebību un tās mistisko bumeranga dabu.

Lomās: Zane Jančevska, Dace Bonāte, Sanita Pušpure, Ģirts Liuziniks, Gundars Grasbergs, Mārtiņš Brūveris, Kaspars Aniņš, Raimonds Celms.

Izrādes scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Keita, muzikālais konsultants un aranžētājs Juris Vaivods, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Agnese Vanaga, literārā konsultante Inga Ābele.

Latvijas Nacionālais teātris tradicionāli sezonu atklāj ar kāda latviešu autora iestudējumu. Šoreiz tas atkal ir Andrejs Upīts. Vēsturiski šis ir 27. Andreja Upīša iestudējums uz Nacionālā teātra skatuves, iepriekšējais ir "..bagātā kundze.." (2013).

Tags

Andrejs Upīts Dita Lūriņa Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form