Foto: Ar izrādi 'Māte' Intars Rešetins noslēdz Floriana Zellera triloģiju
Foto: Mārcis Baltskars

Režisors Intars Rešetins Dailes teātra Kamerzālē iestudē izrādi "Māte", ar to noslēdzot autora Floriana Zellera ģimenes tēmai veltīto triloģiju. Iestudējuma pirmizrāde būs 29. janvārī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šoreiz iestudējuma centrā ir Māte, kuras dzīvē valda liels tukšums. Viņa nevienam vairs nav vajadzīga. Visi no viņas aiziet viens pēc otra. Bērni jau ir aizgājuši. Tagad ir vīra kārta. Bet viņa neprot un negrib dzīvot bez sava mīļā dēla Nikolā – bez sava dzīves prieka. "Kad mīlestība ir pārāk stipra, tā drīzāk iznīcinās nekā atlaidīs prom no sevis. Kā žņaugs ap kaklu, kas neļauj brīvi elpot," par iestudējumu raksta tā veidotāji.

Ar šo iestudējumum, "lai atvadītos, satiekas" Māte, Tēvs un Dēls, tādējādi noslēdzot Floriana Zellera ģimenes triloģijas iestudējumu sēriju, atgriežoties pie visa sākuma – Mātes.

Izrādē lomas atveidos Lilita Ozoliņa, Pēteris Liepiņš, Kaspars Dumburs un Inita Sondore. Izrādes scenogrāfs ir Kristaps Skulte, bet kostīmu māksliniece – Jana Čivžele. Lugu tulkojusi Agnese Kasparova.

Iepriekš Intars Rešetins jau iestudējis divus šī cikla darbus - izrādi "Dēls" Dailes teātra Kamerzālē (2019) un "Ak, tētīt…" Latvijas Nacionālajā teātrī (2016). Abas izrādes joprojām ir teātru repertuārā, taču, kā raksta iestudējuma veidotāji, izrādi "Māte" iespējams skatīties arī tad, ja pirmās divas nav redzētas.

Tags

Dailes teātris Jana Čivžele Kaspars Dumburs Lilita Ozoliņa Pēteris Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form