Foto: Ar vērienu izskanējuši Siguldas Opermūzikas svētki
Foto: Publicitātes foto

Ar vērienīgu 80 gadus neredzētu izrādi Latvijā "Andrē Šenjē" un Galā koncertu "Marina Rebeka un Latvijas operas pērles" izskanējuši 26. starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kas no 27. līdz 29. jūlijam, pulcējot Latvijas un pasaules opermūzikas zvaigznes, norisinājās Siguldas pils kompleksā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Siguldas Opermūzikas svētku uvertīrā Siguldas Jaunās pils dārzā uzstājās vokālisti Viktorija Pakalniece, Edgars Ošleja, Kristaps Ivanovs, Katrīna Paula Felsberga, pianists Daumants Liepiņš, kā arī talantīgā vijolniece Elza Siliņa, savukārt koncertā "Jaunās zvaigznes Latvijai" bija iespēja dzirdēt uzlecošās zvaigznes, kuras guvušas jau starptautisku atzinību – sitamo instrumentu virtuozus "Brāļus Grīnbergus", mūziķu aprindās dēvēto "mazo Kseniju Sidorovu" jeb akordeonisti Annu Mariju Ivāni, kā arī Katrīnu Paulu Felsbergu un Kristapu Ivanovu.

Šī gada Siguldas Opermūzikas svētkos izcilā Aigara Ozoliņa scenogrāfijā bija iespēja nokļūt Lielās franču revolūcijas laikā Umberto Džordāno operas "Andrē Šenjē" brīvdabas oriģināliestudējumā, kuras režisors bija Edmunds Freibergs. Galvenās lomas uz mūsdienīgi un radoši izbūvētās skatuves īpaši greznos tērpos izpildīja Maija Kovaļevska un Kamens Čanevs no Bulgārijas. Opera "Andrē Šenjē" joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896. gadā Milānas operteātrī "La Scala", bet Latvijā tā savulaik iestudēta Latvijas Nacionālajā operā tālajā 1928. gada janvārī, atjaunotā izrāde notika 1937. gada aprīlī, bet pēc tam operas izrāde Latvijā vairs netika izrādīta.

Opermūzikas svētku kulmināciju klātesošie piedzīvoja Galā koncertā "Marina Rebeka un Latvijas operas pērles", kurā uzstājās ne tikai lieliskā Marina Rebeka, bet arī Latvijas izcilākie opermūziķi – Andris Ludvigs, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš, Dināra Rudāne, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, Inga Šļubovska-Kancēviča un Krišjānis Norvelis, kurš Daiņa Kalna organizētajos Opermūzikas svētkos piedalījies jau 21 reizi. Svētku orķestri un kori diriģēja Atvars Lakstīgala.

26. starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku laikā Siguldas pils kompleksā mūzikas baudījumu bija iespēja gūt arī ārpus klasiskās mūzikas žanra. Bezmaksas koncertprogrammā "Franču mūzikas šarms" uzstājās harizmātiskā māksliniece Katrīna Gupalo un mūziķis Rolands Beļevičs, kā arī "American Jazz Standarts" citādās skaņās izpildīja Arta Jēkabsone. Savukārt klasiskās mūzikas cienītājus priecēja Daiņa Kalna projekts "Trīs tenori" – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Runģis.

Tags

Dainis Kalns Ilona Bagele Nauris Puntulis Siguldas Opermūzikas svētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form