Foto: Būvniekiem nodod Jaunā Rīgas teātra nama atslēgas
Foto: LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ceturtdien, 6. septembrī, būvniekam simboliski nodeva Jaunā Rīgas teātra (JRT) nama Lāčplēša ielā 25 atslēgas, portālu "Delfi" informēja VNĪ.

Ar šo žestu sāksies pilnsabiedrības "ReRe Būve 1" būvniecība JRT vēsturiskajā mājvietā.

"Rūpējoties gan par teātra gara un vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, gan par arhitektes Zaigas Gailes redzējuma kvalitatīvu īstenošanu, šis ir viens no objektiem, kuram būvuzraudzību veiksim paši," stāstīja VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

"Esam gandarīti strādāt kopā ar tik augstas raudzes profesionāļu komandu. Projekts ir arī liels izaicinājums – mums būs jāiztiek bez būvlaukuma, kāds ir lielākajā daļā tradicionālu būvobjektu. To nav iespējams izveidot, jo būvobjekts atrodas pašā pilsētas centrā un Lāčplēša ielā ir pastāvīga cilvēku un transportlīdzekļu plūsma," būvniecības izaicinājumu ieskicēja SIA "ReRe Būve" valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Vienlaikus ar JRT pārbūvi būvnieki regulāri uzraudzīs tuvumā esošo ēku stāvokli, norādīja VNĪ. Būvnieki lūdz apkārtējo māju iedzīvotājus būt saprotošiem, jo būvniecības procesa neatņemama sastāvdaļa ir putekļi, paaugstināts trokšņu līmenis, vibrācijas un īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

VNĪ arīdzan aicina interesentus no 9. līdz 30. septembrim apmeklēt virtuālās realitātes ekskursiju pa topošo JRT, kādu to ir iecerējuši projekta autori pilnsabiedrība "Zaigas Gailes Birojs un Partneri".

Virtuālā ekskursija būs pieejama pašreizējās JRT telpās, "Tabakas fabrikas" ceturtā stāva vestibilā iepretim garderobēm pirms katras izrādes un tās pārtraukumā, ja izrādē tāds ir paredzēts.

Jau vēstīts, ka JRT projekta budžets ir 29 miljoni eiro, no tā būvniecības budžets ir 21 miljons eiro, bet pārējos izdevumus veido būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, kā arī ārvalstu ekspertu darbs. Būvniecību paredzēts pabeigt 2020. gada beigās.

JRT projekta autori ir pilnsabiedrība "Zaigas Gailes Birojs un Partneri". Atbilstoši iecerēm, JRT izmantoto telpu apjoms gandrīz divkāršosies – no 5146 kvadrātmetriem līdz 9767,1 kvadrātmetram, turklāt papildus plānota pagalma labiekārtošana 649,2 kvadrātmetru platībā.

Savukārt kopējais skatītāju vietu skaits sasniegs 840 iepretim līdzšinējām 400. Proti, paredzētas trīs skatītāju zāles – lielās Smiļģa zāles partera daļā būs 325 skatītāju vietas, bet balkonā – 175, lielajā "Black–box" zālē – 240, mazajā "Black–box" zālē būs 100 sēdvietu.

Paredzēta vieta teātra kafejnīcai un bērnu istabai. Papildus jaunajā apjomā ir paredzētas trīs mēģinājumu zāles – lielā mēģinājumu zāle 282 kvadrātmetru platībā, divas mazās mēģinājumu zāles 163 un 126 kvadrātmetru platībā.

Otrais stāvs, kas ieguvis nosaukumu "Radošais stāvs", tiks pilnībā atvēlēts aktieriem un citiem teātra darbiniekiem. Tas būs ar plašu virtuvi kopīgai tējas tasei, lugu lasījumiem vai jaunu ideju radīšanai. Savukārt pagraba stāvā paredzēta moderna darbnīca.

Vēstīts, ka JRT tikmēr ir pārcēlies uz Tabakas fabriku, kuras piecus stāvus pielāgoja teātra vajadzībām.

JRT jauno sezonu atklāja 1. septembrī, izrādot teātra mākslinieciskā vadītāja Alvja Hermaņa iestudējumu "Linda Vista".

Tags

Jaunais Rīgas teātris Zaiga Gaile Tabakas fabrika

Comment Form