Foto: Dailes teātrī iestudēta absurda komēdija 'Degunradži'
Foto: Jānis Deinats

Dailes teātra Lielajā zālē 9. septembrī pirmizrādi piedzīvos komiska absurda drāma - "Degunradži", ko iestudējusi Eiropā pazīstamā ungāru režisore Ildiko Gāšpāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē teātra pārstāvji, izrādi iestudē radošā grupa no Ungārijas, komandā iesaistot Latvijas scenogrāfus un kostīmu māksliniekus Kristu un Reini Dzudzilo, Izrādē ieviesti neparasti scenogrāfiskie risinājumi, kā arī īpaši Dailes teātra skatuves izmantošanas veidi.

Ežēna Jonesko 1959. gadā sarakstītā komiskā absurda drāma vēsta par kādu iemigušu Francijas provinci, kurā klīst baumas par degunradžu uzlidojumu. Kamēr kāds tuvs draugs par degunradzi nav pārvērties, neviens mazpilsētas iedzīvotājs par degunradžu problēmu neliekas ne zinis, kur nu vēl ievēro kādus piesardzības pasākumus, lai sevi no degunradzības pasargātu. Tomēr brīdī, kad kāds vietējais iedzīvotājs, kas pārvērties par degunradzi, sabradā mīlētu mājas kaķi, provinces iedzīvotājus pārņem masu psihoze, kurai apņēmies pretoties vienīgi pilsētiņas dīkdienis Beranžē, iestudējuma sižetu ieskicē tā veidotāji.

Foto: Dailes teātrī iestudēta absurda komēdija 'Degunradži'
Foto: Jānis Deinats

Režisore Ildiko Gāšpāra par šo darbu saka: "Būtībā šis ir stāsts par to, kā, dažādu apstākļu spiests, galvenais varonis apzinās sevi, kā apzinās sabiedrību sev līdzās un sevi tajā, tā ir par nepadošanos. Tas liek domāt par spēju iestāties par savu individuālo viedokli, kā arī par to, kā un kāpēc piekāpjamies vairākumam. Esmu priecīga, ka varu strādāt ar šo materiālu Dailes teātrī, turklāt ar aktieriem, kas ir ļoti atvērti manām idejām, kuras bieži vien nav tik ierastas, jo mēs diezgan daudz eksperimentējām. Izrādē, protams, klātesošs ir arī humors, un es ceru, ka arī skatītājs tā nianses uztvers."

Izrādē lomas atveido Toms Veličko, Lauris Dzelzītis, Anete Krasovska, Juris Bartkevičs, Ģirts Ķesteris, Vita Vārpiņa, Artūrs Skrastiņš, Indra Briķe, Ieva Segliņa, Juris Strenga, Dainis Gaidelis, Aldis Siliņš.

Tags

Anete Krasovska Dailes teātris Juris Bartkevičs Lauris Dzelzītis Toms Veličko
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form