Foto: Dailes teātrī top trakulīga izrāde 'Šeipings'
Foto: Publicitātes foto

20.septembrī Dailes teātra Lielajā zālē notiks amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nila Labuta lugas "Šeipings" pirmizrāde. Dailes teātrī to iestudē Dž.Dž.Džilindžers, un tā nodēvēta par "trakulīgu izrādi 2 daļās".

Kā portālu "Delfi" informē Dailes teātra preses pārstāve Liene Jakovļeva, Nils Labuts (1963) ir radījis savu mūsdienu versiju par to, kā Ieva pavedina Ādamu. Taču dažas lietas gadu tūkstošos nav mainījušās, un Paradīzes dārzā ir paslēpusies čūska... Oskars Vailds reiz apgalvoja, ka dzīve atdarina mākslu. Nils Labuts koriģē šo principu – viņa stāstā māksla atdarina mīlestību.

Ādams satiek Ievu, un viņa dzīve mainās pavisam negaidītā veidā.

Neveiklais neveiksminieks un pašpārliecinātā, pievilcīgā mākslas studente ir savādi nesaderīgs pāris. Mazā universitātes pilsētiņā neatšķetināmā kamolā emocionāli un romantiski savijas kopā četru jaunu cilvēku dzīves.

Cik daudz cilvēks ir gatavs darīt mīlestības dēļ? Kurā brīdī radīšana kļūst par manipulāciju? Jo sevišķi tāpēc, ka cilvēka miesa ir ideāls materiāls – dabisks, skaists un pakļāvīgs.

Lomas atveido Elīna Dzelme un Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Eva/„Performanču” dalībniece), Artūrs Dīcis (Ādams), Dārta Daneviča un Ieva Segliņa (Dženija/„Performanču” dalībniece), kā arī Gints Andžāns (Filips).

Kopā ar režisoru Dž.Dž.Džilndžeru radošajā komandā strādā scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Personām, kas nav sasniegušas 14 gadu vecumu, izrādi skatīties neiesaka.

Tags

Dailes teātris Dārta Daneviča Dž.Dž.Džilindžers Elīna Dzelme Ilze Ķuzule Kristians Brekte Oskars Vailds

Comment Form