Dailes teātrī tapusi pirmā 2017./2018.gada sezonas pirmizrāde – Tomasa Vinterberga un Mogensa Rukova traģikomēdiju "Svinības", ko iestudējis režisors Aleksandrs Morfovs. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 20. septembrī, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējuma centerā ir lielas un bagātas ģimenes patriarhs Helge, kurš svin savu apaļo dzimšanas dienu, un visi radi, draugi un kolēģi ir ieradušies, lai godinātu šo īpašo cilvēku. Tiek teiktas daudzas un slavinošas runas. Un arī kāds no Helges dēliem izlemj, ka vairs nevar un negrib klusēt. Ir jānolaiž asinis, lai varētu brīvi elpot.

Izrādē spēlē aktieri Ģirts Ķesteris (Helge), Indra Briķe (Else, viņa sieva), Artūrs Skrastiņš (Kristians, Helges dēls), Rēzija Kalniņa (Helēne, Helges meita), Lauris Dzelzītis (Mikaēls, Helges dēls), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Mette, Mikaēla sieva), Kristīne Nevarauska (Pija, oficiante), Aminata Grieta Diarra (Umaima Gbatokai), Dainis Gaidelis (Helmuts, vakara vadītājs), Artis Robežnieks (Kims, šefpavārs), Lauris Subatnieks (Larss), Āris Rozentāls (Vectēvs), Lidija Pupure (Vecāmāte), Juris Bartkevičs (Leifs, Helges biznesa partneris), Ieva Florence (Leifa sieva), Mārtiņš Upenieks (Pouls, Leifa dēls), Lelde Dreimane (Mišela, oficiante) un Edijs Zalaks (Bents, Helges biznesa partneris), kā arī Rūta Hasnere, Annika Auziņa, Raivis Mediss (Oficianti). Piedalās arī mūziķi Gints Žilinskis (taustiņinstrumenti), Bruno Priekulis (bass) un Tālis Gžibovskis (sitaminstrumenti).

Radošajā komandā strādā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, video mākslinieks Artis Dzērve, mūzikas konsultants Juris Vaivods un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs.

Luga "Svinības" tapusi pēc scenārija filmai "Festen" ("Svinības", 1998, režisors Tomass Vinterbergs), kura ir pirmā filma, kas radīta pēc dāņu kino režisoru izstrādātā "Dogma 95" manifesta. Filmas scenārija adaptācijas autors ir Bo Hr. Hansens, skatuves versijas autors ir Aleksandrs Morfovs. To no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Tags

Artūrs Skrastiņš Dailes teātris Ģirts Ķesteris Indra Briķe Rēzija Kalniņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form