Foto: JRT pirmizrādi piedzīvos 'Grimētava: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās'
Foto: Jānis Deinats

Piektdien, 30. oktobrī, Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē - pirmizrāde režisora Ģirta Eča iestudējumam "Grimētava: beigās viss aizgājušais pārvēršas dārgās atmiņās…".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē JRT preses pārstāve Daiga Bināne, lugas autors ir japāņu rakstnieks Kunio Simidzu. Izrādes telpu iekārto Ģirts Ēcis, kostīmus veido Liene Rolšteina, savukārt buto dejas kustību konsultante ir Simona Orinska. Lomās: Regīna Razuma, Liena Šmukste, Inga Tropa, Kristīne Krūze vai Inga Alsiņa-Lasmane.

Iestudējumā satiekas četras aktrises, kuras gatavojas iziešanai uz skatuves, sapņo par neizspēlētām lomām, ķildojas, aprunā cita citu un skaidro attiecības. Kaislība uz teātri dažām no viņām likusi aizkavēties grimētavas telpās arī pēc nāves. Baisās parādības savos dialogos iepin Čehova un Šekspīra rindas, piedzīvotās Otrā pasaules kara traumas un daudzslāņainu pašironiju. Luga mērķtiecīgi izkristalizē aizskatuves dzīves noskaņu, vienlaicīgi nojaucot realitātes un nerealitātes telpas.

"Tā ir ticami neticama, nedaudz absurda un smieklīga pasaule, kurā aktrises cīnās ar saviem dēmoniem – zudušām cerībām, bailēm, greizsirdību, tukšumu, ilgām..." stāsta aktrise Regīna Razuma.

"Pamosties sapnī, spēlēt ēnu teātri ar savas apziņas driskām. Viss pāriet," norāda aktrise Kristīne Krūze.

"Šī izrāde ir kā turpinājums pētījumam par mākslinieka iekšējo pasauli brīdī, kad viņš neatrodas uz skatuves un uz viņu neviens neskatās. Tā ir iespēja ieskatīties telpā, kas slēpta skatītāju acīm. Šī tēma tika aizsākta monoizrādē "Kontrabass" ar Gati Gāgu. Abus iestudējumus vieno arī tas, ka tie parāda, kā radoša personība gatavojas iziešanai uz skatuves," stāsta režisors Ģirts Ēcis.

Lugas autortiesības © 1977 Shimizu Kunio. Biļetes JRT kasē Lāčplēša ielā 25, Rīgā, un internetā ir nopērkamas uz 1., 13.,14., 15. un 19. novembra izrādēm.

Tags

Ģirts Ēcis Jaunais Rīgas teātris Regīna Razuma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form