Foto: Liepājas teātra 108. sezonu atklāj kustību izrāde 'Indulis un Ārija'
Foto: Ziedonis Safronovs

Liepājas teātrī jau no jūlija vidus notiek intensīvs darbs pie 108. sezonas atklāšanas iestudējuma - 12. septembrī pirmizrādi piedzīvos krievu režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska iestudētā Raiņa jaunības traģēdija "Indulis un Ārija", informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes veidotāji norāda, ka "Indulis un Ārija" būšot unikāls iestudējums – kustību izrāde bez vārdiem, kurā aktieri izstāstīs stāstu, izmantojot vien ķermeņa valodu. Oriģinālmūziku darbam radījis komponists Pāvels Akimkins, dekorāciju un kostīmus – Maksims Obrezkovs.

Lai izrāde izdotos, notiek ne tikai darbs ar literāro materiālu, bet arī intensīvi spēka treniņi un jogas nodarbības, kurās aktieri tiek sagatavoti gaidāmajam iestudējumam. Šajos mēģinājumos ar aktieriem strādā arī repetitore un režisora asistente Poļina Pšindina.

Raiņa luga "Indulis un Ārija" ieņem nozīmīgu vietu latviešu dramaturģijā. Tās darbība norisinās Lejaskurzemē – Embūtē, lugai par pamatu ņemta sena leģenda par kuršu virsaiša Induļa un vācu bruņinieku vadoņa meitas – skaistās Ārijas mīlestību. Luga gan nav tikai par šo neiespējamo mīlestību, bet tajā skartas arī tādas būtiskas tēmas kā piederība un uzticība savai zemei un tautai, cilvēka brīvība un atbildība. Iestudējumā galvenās lomas izdejos aktieri – Mārtiņš Kalita un Laura Jeruma.

"Iespējams 21. gadsimta cilvēkam Raiņa teksts var likties vecmodīgs, didaktisks un kaut kādā ziņā pat naivs, taču man tas ir tikai izejas punkts nozīmīgām tēmām un skaistam mīlas stāstam, kuru varu izstāstīt bez vārdiem. Ķermenis un acis bieži vien runā skaidrāk, un reti kad melo," par darbu saka Zemļanskis.

Iestudējumā piedalīsies aktieri – Rolands Beķeris, Anete Berķe, Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Ilze Jura, Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Jānis Dreiblats un Inese Kučinska.

Tā kā 2015. gads pasludināts par Raiņa jubilejas gadu (aprit 150 gadi kopš autora dzimšanas), šis būs viens no centrālajiem Liepājas teātra jaunās sezonas iestudējumiem.

Tags

Egons Dombrovskis Liepāja Liepājas teātris Rolands Beķeris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form