Foto: Mūzikla 'Eslingena' pirmizrādi apmeklē prezidents un citi augsti viesi
Foto: DELFI

Lāčplēša dienā Rīgā pirmizrādi piedzīvoja leģendārās grupas "Čikāgas piecīši" solista Alberta Legzdiņa, komponistes, "Emmy" balvas laureātes Lolitas Ritmanes un Andra Ritmaņa komponētā mūzikla "Eslingena" jauniestudējuma pirmizrāde. To skatīt bija ieradies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzikālā dziesmu spēle, kā to sauc paši tās autori, vēsta par mīlestību un ikdienu kādreiz lielākajā latviešu bēgļu nometnē, kas pēc 2. Pasaules kara darbojās Vācijas mazpilsētā Eslingenā. "Es biju viens no šīs bēgļu nometnes iemītniekiem, tādēļ iestudējumā ir arī daudz autobigrāfisku momentu," stāsta darba līdzautors Alberts Legzdiņš.

Pirmo reizi Latvijas skatītājiem šī dziesmu spēle tika rādīta pirms desmit gadiem. Toreiz tas notika trimdas latviešu izpildījumā, bet šoreiz izrādē redzami pašmāju mākslinieki – Indra Burkovska, Rasma Garne, Raimonda Vazdika, Valdis Lūriņš, Juris Kalniņš, Mārtiņš Vilsons, Artis Bētiņš, Olafs Bergmanis, Madars Zvagulis, Juris Frinbergs, Zigurds Neimanis un citi Latvijas teātru aktieri un dziedātāji.

Izrādēs piedalās arī Aijas Kukules vadītais koris "Omnes", bet galvenajās lomās redzami Juris Jope, Paula Dukure, Ance Muižniece un Ginta Krievkalna. Jāatzīmē, ka Rīgas izrādē 11. novembrī kā īpašais viesis uz skatuves kāpa šefpavārs Mārtiņš Rītiņš.

Iestudējuma režisors ir Jānis Mūrnieks, vokālā pedagoģe Madara Celma, bet horeogrāfe Liene Stepena.

Nākamās izrādes notiks 13. novembrī Ventspilī, 14. novembrī Liepājā, 15. novembrī Valmierā un 16. novembrī – Jēkabpilī.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Čikāgas piecīši Madara Celma Mārtiņš Rītiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form