Foto: Nacionālā teātra vecmeistari izrādē 'Juveliera jubileja'
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē režisors Ģirts Ēcis iestudējis Nikolas Makolifas luga "Juveliera jubileja", kurā spēlēs teātra zelta fonda aktieri – Astrīda Kairiša, Lolita Cauka, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Lāsma Kugrēna un Dace Bonāte. Izrāde tiks spēlēta divos sastāvos, kā uzsver iestudējuma veidotāji – tapuši divi pilnīgi atšķirīgi darbi. Tāpēc plānotas divas pirmizrādes – 6. un 8. aprīlī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kad iestudējuma galvenajam varonim, juvelierim Morisam Hodžeram palika 30 gadi, viņš savā dzimšanas dienā devās uz Bekingemas pili, lai paņemtu karaliskās regālijas un aizvestu tās uz Vestminsteras abatiju, kur nākamajā dienā notika Karalienes Elizabetes II kronēšana. Pilī viņš satika Elizabeti, kas tobrīd vēl nebija karaliene, un iemīlējās. Elizabete uzcienāja viņu ar tēju un apsolīja apciemot Morisu viņa 90 gadu jubilejā. Morisa jubileja strauji tuvojas, viņš gaida karalieni, bet viņa sieva šim stāstam nespēj noticēt...

Scenogrāfijas idejas autors ir Ģirts Ēcis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, video mākslinieks Toms Zeļģis.

Nikola Makolifa (Nichola McAuliffe, 1955) ir vairāk pazīstama kā muzikālā teātra, televīzijas seriālu un kino aktrise. Visplašāko popularitāti viņa ir ieguvusi piedaloties populārajos ITV seriālos "Ķirurgi" (1989-1995) un "Kronēšanas iela" (2001-2002).

Kā muzikālā teātra aktrise Nikola Makolifa ir daudzu nomināciju un balvu laureāte, un ir vienīgā aktrise, kas divas reizes ir ieguvusi prestižo Lorensa Olivjē balvu, pirmo reizi – 1988.gadā kategorijā Labākā mūzikla aktrise par lomu mūziklā "Noskūpsti mani, Keita" un 2012. gadā par galveno sieviešu lomu savas lugas "Juveliera jubileja" iestudējumā Edinburgas festivālā.

Nikola Makolifa ir sarakstījusi trīs lugas, divus romānus par teātra aizkulišu dzīvi un vairākas bērnu grāmatiņas. Ar lugas "Juveliera svinības" iestudējumu Maskavas Dailes teātrī savu astoņdesmito jubileju svinēja Oļegs Tabakovs.

Tags

Astrīda Kairiša Ģirts Ēcis Ģirts Jakovļevs Latvijas Nacionālais teātris Lolita Cauka Uldis Dumpis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form