Foto: Nacionālajā teātrī tapusi izrāde 'Ciemiņi'
Foto: Kristaps Kalns

23. septembrī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrāde Bārnija Norisa lugai "Ciemiņi". Režisore Ināra Slucka. Lomās: Lolita Cauka, Uldis Dumpis, Anta Aizupe un Jānis Vimba.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes režisore Ināra Slucka par izrādi stāsta: "Es dažkārt jūtos kā izrādes varone Edija, kura saka: "Es saprotu, ka tas ir svarīgi tikai man, ka tā ir mana dzīve un man tā ir vissvarīgākā lieta pasaulē, bet patiesībā tas ir tik ikdienišķi.""

Izrādes sižets: kādā Dienvidanglijas fermā netālu no jūras dzīvo Edija un Artūrs, septiņdesmitgadnieki, kas visu dzīvi pavadījuši laimīgā laulībā. Viņiem ir dēls, kurš izveidojis pats savu ģimeni un darbojas apdrošināšanas biznesā. Tā kā Arturs vairs nevar rūpēties par sievu, tad dēls ir nolīdzis meiteni, kura palīdzēs. Pie Edijas un Artūra ierodas Keita.

Izrādē redzama Ināras Sluckas scenogrāfija, Kristīnes Abikas kostīmi, dzirdams Edgara Mākena muzikālais noformējums, savukārt izrādes videomāksliniece ir Katrīna Neiburga.

Lugas Bārnijs Noriss ir jauns un daudzsološs angļu jaunākās paaudzes dramaturgs. Dzimis 1987. gadā, studējis Oksfordā un "Royal Holloway", ir jau kļuvis par daudzu Lielbritānijas literāro balvu laureātu. Paralēli literārajam darbam strādājis dažādus darbiņus teātros, šobrīd viņš ir arī teātra kompānijas "Up In Arms" mākslinieciskais vadītājs.

Tags

Katrīna Neiburga Latvijas Nacionālais teātris Lolita Cauka Uldis Dumpis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form