Foto: Ostrovska psiholoģiskā drāma 'Mīļākais' Dailes teātrī
Foto: Jānis Deinats, 'Fotocentrs'

Ar psiholoģiskās drāmas "Mīļākais" jauniestudējumu Dailes teātrī atgriezies viesrežisors un dramaturgs Genādijs Ostrovskis, kurš 2014. gadā šeit iestudēja melodramatisko komēdiju "Divi kapteiņi". Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 18. septembrī Mazajā zālē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Čariševs ir profesors, lingvists. Vārdos viņš var izskaidrot visu pasauli. Taču viņš nav iedomājies, ka arī cilvēka dzīvei var būt apslēpta nozīme – tāpat kā vārdiem. Ka ilgus gadus viņam līdzās ir pastāvējusi vēl otra – cita, nezināma realitāte. Ar cilvēku viņam blakus kaut kas ir noticis, bet viņš to nav zinājis, nav jutis. Nu vairs nav, kam pajautāt, ar ko parunāt. Ja kāds visu paskaidrotu, viss nostātos savās vietās. Bet tagad uz pašu galveno dzīves jautājumu tā arī nav atbildes. Šis ir dramatisks stāsts par divu vīriešu mīlestību pret vienu sievieti, kuras vairs nav un kura negribot tagad ir savienojusi viņu dzīves. "Patiesībā šī izrāde ir stāsts par sievieti. Un viņi cenšas viņu saprast kopā ar mani. Agrāk es domāju, ka nav nekādu īpašu atšķirību starp vīrieti un sievieti. Tad es sāku domāt, ka tomēr ir. Bet principā tas ir karš. Kurš uzvarēs? Dzimumu karš. Daba to tā ir iekārtojusi," stāsta režisors Ostrovskis.

Pēc Genādija Ostrovska scenārija krievu kino režisors Valērijs Todorovskis uzņēmis filmu "Mīļākais" (2002) ar Oļegu Jankovski un Sergeju Garmašu galvenajās lomās.

Jauniestudējumā "Mīļākais" lomas atveido Intars Rešetins (Čariševs), Juris Žagars (Ivans), Elīna Vaska (Ļena, Čariševa sieva / Petja), Sarmīte Rubule (Vera, Ļenas draudzene), Dainis Gaidelis (Stasiks, Čariševa draugs), Mirdza Martinsone, Akvelīna Līvmane (Tantes), Aija Dzērve vai Kristīne Belicka (Stasika māte / Mūziķe / Jautra meitene / Studente), Anete Krasovska (Maša, Petjas draudzene / Jautra meitene / Studente / Mūziķe), Aldis Siliņš (Kontrolieris / Izmeklētājs / Tenors / Strādnieks) un Eva Trapāne vai Rebeka Rēķe (Ivana meita).

Izrādes radošajā komandā strādā scenogrāfe un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Kārlis Božs, mūzikas konsultants Juris Vaivods, video mākslinieks Artis Dzērve un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko. Lugu no krievu valodas tulkojusi Vija Vītola.

Tags

Dailes teātris Intars Rešetins Juris Žagars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form