Foto: Pirmizrādi piedzīvos balsu klausīšanās seanss 'Raudives radio'
Foto: Kristiana Zelča

Piektdien, 16. martā, pulksten 19.00, "Dirty Deal Teatro" (DDT) notiks režisores Daigas Kažociņas, filozofa Aināra Kamoliņa un mākslinieku Ginta Gabrāna un Kaspara Groševa radošajā sadarbībā tapušā balsu klausīšanās seansa "Raudives radio" pirmizrāde, portālu "Delfi" informē DDT pārstāvji.

Nāves nav, ir tikai transformācija. Taču – vai mēs tiešām zinām, kas īstenībā notiek viņpusē? Konstantīns Raudive, apbruņojies ar radio un mikrofonu, nodarbojas ar viņpasaules pētījumiem. Magnētiskajā lentē ierakstītajām balsīm ir jāpārliecina arī vislielākie skeptiķi. Likmes ir augstas: ja eksperimenti būs veiksmīgi, tad parapsiholoģija būs kļuvusi par pilntiesīgu zinātni. Taču viņpasaules iekārtojums pamazām sāk šķist sarežģītāks, nekā bija gaidīts.

Izrāde "Raudives radio", kas ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm, izjautās šaubas, kas apvij šos ierakstus. Vai parapsiholoģija var kļūt par zinātni? Vai balsis nav tikai māņi Raudives galvā? Vai un kādā veidā balsis vispār var ar mums sazināties? Un cik lielā mērā Raudives darbs ir svarīgs pasaulei?

Izrādē visas mirušo garu balsis ir paša Raudives pierakstītas.

Filozofs un parapsihologs Konstantīns Raudive (1909 – 1974) ir viens no pasaulē zināmākajiem latviešiem. Pasaules ievērību viņš guva ar savu unikālo pieeju pēcnāves dzīves pētīšanai, veicot mirušo balsu ierakstīšanu. Šai nodarbei viņš pievērsa arī savu sievu – rakstnieci un domātāju Zentu Mauriņu. Uztvert viņa pētījumus un ierakstus nopietni vai drīzāk kā vēsturisku kuriozu, ir katra paša brīva izvēle un atbildība.

Izrādes radošā komanda: režisore Daiga Kažociņa, scenogrāfs un mākslinieks Gints Gabrāns, skaņu mākslinieks Kaspars Groševs, gaismu mākslinieki Gints Gabrāns un Egils Kupčs, kostīmu māksliniece Agnese Spridzāne, teksta autors Ainārs Kamoliņš, aktieri Gatis Gāga un Gita Grīnberga, Spīdola (balss) – Marta Trektere.

Nākamās izrādes - 18. martā, 4., 5., 6. un 7. aprīlī.

Tags

Dirty Deal Teatro Zenta Mauriņa

Comment Form