Foto: Pirmizrādi piedzīvos skaudrā O'Nīla klasika 'Mīla zem gobām'
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē piektdien, 13. maijā, pirmizrādi piedzīvos amerikāņu dramaturga, Nobela prēmijas laureāta Jūdžina O'Nīla lugas "Mīla zem gobām" iestudējums, portālu "Delfi" informēja teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šis ir stāsts par māju; par ģimeni, kurā vienmēr trūcis mīlestības un siltuma, par dzīvi, kas ziedota "lielajai idejai", noliedzot visu cilvēcisko un sakropļojot mājas iemītnieku dzīves. Un tad pienāk brīdis, kad šajā "aukstajā" mājā ienāk mīlestība…, brīdis, kad meklējama atbilde uz jautājumu par cilvēka dzīves patiesajām un iluzorajām vērtībām," par jauno iestudējumu saka režisors Edmunds Freibergs.

"Mīla zem gobām" ir mīlasstāsts, kas risinās Amerikas ziemeļaustrumos, akmeņainajā Efraima Kebota fermā. Tā ir vieta, no kuras gribas bēgt uz Kaliforniju pēc saules un zelta, bet kurā Kebota jaunākais dēls tomēr piedzīvo mīlestību. Bet... sieviete, kuru Ebins Kebots iekāro un kura iemīlas viņā, ir tēva jaunā sieva.

Kā uzsver izrādes veidotāji, pasaules klasikas šedevrā samanāmas gan bibliskas, gan autobiogrāfiskas asociācijas, un vienlaikus tajā ir pat kaut kas latvisks – zeme, kurai cilvēks spiests kalpot, un kaislība, kas maina cilvēku.

Lomās: Ģirts Jakovļevs, Jānis Vimba, Jānis Āmanis, Evija Skulte un Mārcis Maņjakovs. Izrādes radošajā komandā darbojas arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš un kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa.

Nobela prēmijas laureāts Jūdžins O'Nīls (Eugene Gladstone O'Neill ; 1888 – 1953) ir viens no slavenākajiem amerikāņu dramaturgiem. Viņš ir arī trīskārtējs Pulicera balvas laureāts (1920, 1922, 1928).

Viņš ir sarakstījis vairāk nekā 30 lugas. Populārākās no tām ir "Mēness likteņa pabērniem", "Garas dienas ceļš uz nakti", "Anna Kristī", "Sēras piestāv Elektrai", "Ķēniņš Džons", "Pikantais pērtiķis" un citas. Latvijas Nacionālajā teātrī 1997. gadā Oļģerts Kroders ir iestudējis "Sēras piestāv Elektrai" ar Indru Rogu galvenajā lomā, bet 2010. gadā Mihails Kublinskis "Garās dienas ceļš uz nakti" ar Māru Zemdegu un Ģirtu Jakovļevu galvenajās lomās.

Tags

aktieris Jānis Vimba Edmunds Freibergs Evija Skulte Ģirts Jakovļevs Jānis Āmanis Mārcis Maņjakovs Oļģerts Kroders
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form