Foto: Politiķi, aktieri un citi bijušie dalībnieki 'Dzintariņa' 60. jubilejā
Foto: LETA

Otrdien, 18. martā, Latvijas bērnu tautas deju ansambļa "Dzintariņš" bijušie un esošie dejotāji pulcējās Latvijas Nacionālajā operā (LNO), lai grandiozajā jubilejas koncertā svinētu kolektīva 60. jubileju.

"Dzintariņa" mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga informē, ka jubilejas pasākumam cītīgi gatavojušies ne tikai pašreizējie dejotāji, bet arī tā absolventi. Jau kopš pagājušā gada septembra kādreizējie tautas deju ansambļa audzēkņi reizi nedāļā sanāca kopā, lai sagatavotu un noslīpētu deju soļus. "Jubilejas koncerts ir svētki gan tagadējiem, gan bijušajiem audzēkņiem, jo tajā uz nacionālās operas skatuves tiekas dažādu paaudžu "Dzintariņa" dejotāji vecumā no diviem līdz 65 gadiem," norāda Olga Freiberga.

Dejojot "Dzintariņā" izaugušas jau vairākas paaudzes, tostarp daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, baletdejotāji Genādijs Gobranovs, Lora Ļubčenko, Marians Butkevičs, Rita Lukaševica, Elza Leimane, operdziedātāja Elga Brahmane, aktrises Astrīda Kairiša, Gunta Virkava, Zane Burnicka kā arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bijusī parlamenta spīkere Ingrīda Ūdre, kādreizējais Rīgas mērs Aivars Aksenoks un citi.

Tautas deju kolektīva "Dzintariņš" pirmsākumi meklējami 1953. gadā, kad Poligrāfiķu kluba bērnu deju pulciņa vadītāja, izcilā deju pedagoģe Zinaīda Zeltmate kopā ar saviem mazajiem dejotājiem pārcēlās uz tagadējās Mazās ģildes telpām, kur "Dzintariņa" dalībnieki dejo arī pašlaik. Jau pēc neilga laika skatītājus priecēja pirmās koncertprogrammas - latviešu un citu tautu deju virknes, krāšņi pasaku uzvedumi, kā arī kolektīvs devās pirmajā koncertā ārpus Latvijas – uz Igauniju.

Regulāri koncerti Zeltmates vadībā padarīja "Dzintariņu" par vienu no populārākajiem bērnu tautas deju ansambļiem Latvijā. Arī pēdējos desmit gados "Dzintariņa" dejotāji piedalījušies neskaitāmos festivālos Vācijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Austrijā, Lielbritānijā, Čehijā, Ungārijā, Krievijā, Ukrainā, Slovākijā, Itālijā, Spānijā, Japānā, Meksikā, un no daudziem mājās atvestas godalgas. Tagad bijušās mākslinieciskās vadītājas iesākto darbu veiksmīgi turpina viņas meita Olga Freiberga, kurai palīdz divas kādreizējās kolektīva dejotājas – Sanita Misika un Gunta Rudene.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Aivars Aksenoks Astrīda Kairiša Ingrīda Ūdre Solvita Āboltiņa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form