Fotoreportāža: Latvijas Nacionālais balets nosvin 90. jubileju
Foto: LETA

Latvijas Nacionālais balets ar krāšņu un apjomīgu Galā koncertu sestdien, 15. decembrī nosvinēja 90. jubileju. Uz LNO skatuves kāpa Latvijas baleta solistu zieds un visa baleta trupa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jubilejas Gala koncertu filmēja Latvijas televīzija un to noskatīties varēs LTV 1.kanālā sestdien, 29.decembrī, tūlīt pēc "Panorāmas".

Apjomīgā, trijās daļās veidotā koncerta programmā bija iekļautas spilgtākās epizodes no šobrīd repertuārā esošajām izrādēm - "Bajadēras", "Žizeles", "Gulbju ezera", ""Riekstkodis", "Otello" un citām. Tāpat tiks izdejoti fragmenti no L. van Bēthovena 7.simfonijas, kā arī A. Maskata "Tango". Skatītājiem tika piedāvāts gan klasiskais balets, gan laikmetīgā deja, pārliecinot par Latvijas Nacionālā baleta trupas dejotāju meistarības amplitūdu.

Baleta jubilejas svinības papildināja īpaši viesi: Hamburgas baleta prīmas - latvietes Annas Lauderes un premjera Edvīna Revazova duets, jaunās baleta zvaigznes no Lielā Teātra - Olga Smirnova un Vladislavs Lantratovs, kā arī neparastais baletdejotājs Sergejs Poluņins no K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas akadēmiskā muzikālā teātra.

Pie Galā koncerta diriģenta pults stājās gan Farhads Stade, gan Mārtiņš Ozoliņš. Koncertu vadīja Laura Strautiņa un Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Tags

Aivars Leimanis Latvijas Nacionālā opera LTV
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form