Ģertrūdes ielas teātrī būs tiešsaistes iestudējuma 'Krēsls' pirmizrāde
Foto: Elmārs Sedols

Ģertrūdes ielas teātrī 12. februārī pulksten 19 gaidāma pirmizrāde darbam "Krēsls" pēc Aleksandra Čaka stāsta motīviem. Iestudējums būs skatāms tiešraidē Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējuma galvenais varonis – valsts departamenta radiotelegrāfists Juris Gulēns, jauns, spēcīgs vīrietis, ar mīlestības kveldināto dedzību sirdī, strādā Vientuļās salas postenī. Neviena cilvēka, neviena kustoņa, apkārt vien ūdens un klintis – tā bez maiņas jānodzīvo viens mēnesis, toties maksā divkāršu algu. Un brīžos, kad mūžīgas ilgas un trakas iedomas jāpārdzīvo un jānoslīcina jūras sāļumā, līdzi vienmēr nāk Zentas maigā balss. Atgriežoties no savas otrās maiņas, Juris steidzas savu iemīļoti bildināt, taču viņu sagaida nepatīkams pārsteigums, par ko viņam pavēsta sarkans plīša krēsls ar atzveltni. Jura lūpas sāk kūpēt, smadzenes sāk ļodzīties un rīkles galā lasās briesmīgs kliedziens...

Izrāde pievēršas galvenā varoņa pārdzīvojumiem, atrodoties ilgstošā izolācijā no ārpasaules un piedzīvojot pašam nemanāmas apziņas deformācijas. Iedvesmojoties no Aleksandra Čaka spilgtās, poētiskās valodas, ar objektu teātra un filmu ieskaņošanas paņēmieniem radošā komanda skatītāju ieved Jura Gulēna subjektīvajā pasaulē, kur iedomas un sapņi savijušies ciešā mezglā ar realitāti.

Iestudējumu veido režisors Andrejs Jarovojs. Līdzautori un izpildītāji – Sandija Dovgāne, Emīls Krūmiņš, Edgars Samītis, scenogrāfs – Rūdolfs Bekičs, skaņa – Normunds Balodis, Olivers Tarvids, gaismas – Dina Beināre, operators – Valters Krūzkops.

Biļetes var iegādāties šeit. Skatītāju skaits ir ierobežots.

Tags

Edgars Samītis Ģertrūdes ielas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form