ĢIT izrādīs Andreja Jarovoja iestudējumu 'Vingrinājumi ar ābolu un loku'
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 15. decembrī, Ģertrūdes ielas teātrī gaidāma pirmizrāde Andreja Jarovoja iestudējumam "Vingrinājumi ar ābolu un loku", kurā piedalīsies Agate Bankava, Artūrs Čukurs, Alise Danovska un Emīls Krūmiņš, portālu "Delfi" informē ĢIT pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Fridrihs Šillers drāmā "Vilhelms Tells" pievēršas personīgajai atbildībai kā galvenajam pārmaiņu rosinātājam sabiedrībā. Tas ir stāsts par drosmi – cilvēka spēju ielūkoties acīs savām bailēm, vēlmi rīkoties pareizi, nevis izdevīgi, izvēlēties kopīgo, nevis individuālo labumu. Ko šodien jauna cilvēka dzīvē nozīmē tādi jēdzieni kā uzticēšanās un brīvība, un – vai tāda vispār ir iespējama? Izvēloties šo tēmu par izrādes idejas sākumpunktu, režisors Andrejs Jarovojs kopā ar Agati Bankavu, Artūru Čukuru, Alisi Danovsku un Emīlu Krūmiņu rotaļīgā veidā mēģina rast atbildes uz šiem jautājumiem. Būtiska nozīme ir dalībnieku līdzšinējai atšķirīgajai personīgajai pieredzei un darbībai dažādos skatuves mākslas žanros.

Horeogrāfe Agate Bankava ir viena no aktīvākajām jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm, viņas darbi vairākkārt nominēti "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijā "Gada sasniegums laikmetīgajā dejā". Pašlaik Agates veidotās dejas izrādes "Future Freak" un "Memor" skatāmas Ģertrūdes ielas teātrī, bet sadarbībā ar kolēģiem tapusī "visas manas vājības ir tavas lūpas" – Nacionālajā teātrī. Veidojusi kustību partitūru arī teātra izrādēm, sadarbojoties ar tādiem režisoriem kā Andrejs Jarovojs, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele.

Artūrs Čukurs ir mūziķis, absolvējis Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju Skaņu režijas programmā, studējis objektu un alternatīvā teātra režiju Skatuves mākslu akadēmijas teātra fakultāte Prāgā. Izrāžu veidošanā līdz šim sadarbojies ar režisoriem Mārtiņu Eihi un Kristu Burāni, ir Ģertrūdes ielas teātra izrādes "Taņas dzimšanas diena" līdzautors un dalībnieks.

Aktrise Alise Danovska 2017. gadā absolvējusi Māras Ķimeles un Elmāra Seņkova aktierkursu. Sevi spilgti pieteikusi teātrī kā aktrise: 2014./2015. gada sezonā nominēta "Spēlmaņu nakts balvai" kā "Gada jaunā skatuves māksliniece" par Aņutkas lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē "Tumsas vara", bet 2015./2016. gada sezonā saņēmusi "Gada jaunās skatuves mākslinieces" balvu par Hedvigas lomu Nacionālā teātra izrādē "Mežapīle". Aktieris

Emīls Krūmiņš arī absolvējis Māras Ķimeles un Elmāra Seņkova vadīto kursu. Jau iepriekš sadarbojies ar Andreju Jarovoju, spēlējot titullomu izrādē "Ziemeļmeita" un vairākas lomas izrādē "Jūlijs Cēzars" Ģertrūdes ielas teātrī. Spēlē izrādē "Ļeņina pēdējā eglīte" JRT un "Labie bērni" Valmieras drāmas teātrī, kas saņēmusi "Spēlmaņu nakts" balvu kā "Gada izrāde pusaudžiem".

Nākamās izrādes – 16. decembrī, 24. un 25. janvārī. Biļetes pieejamas ĢIT biļešu tirdzniecības sistēmā internetā, "NicePlace TELPA" Krišjāņa Barona ielā 21a.

Tags

Ģertrūdes ielas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form