Grāmatas 'Meklējot taisnīgumu. Vardarbības vēsture Baltkrievijā' lasījumi. Tiešraide beigusies
Foto: Publicitātes attēli

Šī gada 17. novembrī pulksten 19 tiešraidē no Latvijas Nacionāla teātra notiks Baltkrievijas žurnālistu veidotās "Baltā taisnīguma grāmatas" lasījumi. Tiešraidi būs iespējams vērot portālā "Delfi", kā arī Latvijas Nacionālā teātra, Ģertrūdes ielas teātra, Dānijas Kultūras centra un Baltijas Mediju izcilības centra
"Facebook" lapās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatu "Meklējot taisnīgumu. Vardarbības vēsture Baltkrievijā" jeb "Baltā taisnīguma grāmatu" sastādījusi un publicējusi virkne baltkrievu nevalstisko cilvēktiesību un žurnālistu organizāciju. Grāmatā apkopoti žurnālistu pierakstīti 145 stāsti, kur ikdienas cilvēki runā par piedzīvoto vardarbību protestu laikā Baltkrievijā, kad guva smagas fiziskas un psiholoģiskas traumas.

Represijas Baltkrievijā turpinās arī šobrīd, un pēc cilvēktiesību organizāciju rīcībā aplēsēm var runāt par 17 000 arestu un vismaz sešiem bojāgājušajiem.

Pasākuma režiju un scenāriju veidojusi Ināra Slucka: "Līdzīgi mums, arī baltkrievu tauta savas brīvības cīņu uzsāka ar miermīlīgiem protestiem, bet tas, kas sekoja pēc tam, ir prātam neaptverami... Grūti noticēt, ka tas joprojām notiek šodien, blakus mums, kaimiņvalstī. Valstī, ar ko mūs vieno ne tikai baltā un sarkanā krāsa valsts karogā, ne tikai kopīgas vēstures lappuses, bet "baltu" jēdziens. Un ja vēl pieļauj domu, ka kāds no viņiem, kas dodas aizstāvēt demokrātiskas valsts ideju, varētu būt mans bērns, māsa, brālis, draugs vai kāds no vecākiem... Es nezinu, vai mēs ar šo solidaritātes akciju kaut ko varam mainīt reālajā politisko notikumu gaitā, bet atbalstīt baltkrievu tautu brīvības cīņā un svinēt savu brīvību mēs varam."

Baltkrievu žurnālistu pierakstītās protestu dalībnieku liecības lasīs Latvijas Nacionālā teātra aktieri Uldis Anže, Raimonds Celms, Maija Doveika, Egils Melbārdis, Valters Sīlis, Kaspars Zvīgulis. Lasījumus papildinās žurnālistes Sigitas Roķes intervija ar notikumu aculiecinieku žurnālistu Ruslanu Kuļeviču no Grodņas (Baltkrievija).

Lasījumus atbalsta Dānijas Kultūras centrs, Baltijas Mediju izcilības centrs. Lasījumi notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri un Ģertrūdes ielas teātri.

Tags

Ģertrūdes ielas teātris Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form