Hermanis piedāvājis Hamatovai pievienoties JRT trupai
Foto: Publicitātes foto

Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs, starptautiski pazīstamais režisors Alvis Hermanis piedāvājis krievu aktrisei Čulpanai Hamatovai pievienoties JRT trupai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par to sociālajos tīklos pavēstījis Hermanis pats. "Pavisam drīz viņa piedalīsies mūsu izrādēs. Sākuma posmā - savā dzimtajā valodā," raksta JRT mākslinieciskais vadītājs.

"Pirms dažām dienām pasauli apceļoja Mihaila Barišņikova vēstījums, kurā viņš viennozīmīgi nosoda Krievijas agresiju un atmasko Putina ideoloģiju. Mišu pazīstu sen un viņa nostāja man nebija pārsteigums. Toties pārsteigums man ir Krievijas mākslinieku nogaidošā pozīcija, kura labākajā gadījumā aprobežojas ar daiļslidošanas cienīgiem aicinājumiem uz mieru visā pasaulē. Tāpēc jo svarīgāk bija dzirdēt krievu aktrises Čulpanas Hamatovas balsi, kura ir pirmā kultūras pārstāve no tās puses, kura nebaidījās un nosauca lietas īstajos vārdos," vēsta Hermanis.

"Arī viņu es pazīstu sen, esam kopā strādājuši. Visi zina, ka Hamatova ir aktrise nr 1 savā valstī, visi zina, ka viņa ir humānisma paraugs, - pateicoties viņas labdarības fondam, kas gadiem ilgi rūpējas par onkoloģiski slimiem bērniem. Un tagad visi var pārliecināties, ka tieši Čulpana ir Krievijas sirdsapziņa. Jo tikai kara laikā mēs redzam - kurš ir kurš," pauž režisors.

Čulpana Hamatova spēlē Raisas Gorbačovas lomu Alvja Hermaņa iestudējumā "Gorbačovs", kas Maskavas Nāciju teātrī pirmizrādi piedzīvoja 2020. gada oktobrī. Hermanis viņas dalību izrādē sauc par "neticamu pilsonisku drosmi".

"Mēs visi cerējām, ka mūsu iestudējuma vēstījums, - ka brīvība nav tukšs vārds, - sasniegs dzirdīgas ausis. Mēs bijām naivi. Bet mēs vismaz to pateicām. Un mēs turpināsim to darīt," vēsta režisors.

Jau ziņots, ka aktrise svētdien, 20. martā, publicētajā videointervijā ar Katerinu Gordejevu apstiprināja, ka ir devusies prom no Krievija un pārcēlusies uz Latviju.

Hamatova intervijā atklāj iemeslus, kāpēc devusies prom no Krievijas, kā arī pauž savu attieksmi pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. Hamativa pauž, ka Vladimirs Putins ir melojis savai tautai: "Manas valsts prezidents man un visai pasaulei apsolīja, ka kara nebūs."

Jau ziņots, ka vēl 2012. gadā Hamatova piedalījās Vladimira Putina priekšvēlēšanu kampaņā, bet vēlāk, 2019. gadā, atklāti nosodīja Donbasā uzsākto karadarbību, sakot, ka nekad nebūtu atbalstījusi Putinu, ja zinātu, kā tas izvērtīsies. Hamatova vairākkārt novērtēta ne tikai kā izcila aktrise, bet arī kā viena no ietekmīgākajām mūsdienu Krievijas sievietem. Šobrīd Krievijas propagandas mediji viņu nomelno kā tautas un dzimtenes nodevēju.

View this post on Instagram

A post shared by Jaunais Rīgas teātris (@jaunaisrigasteatris)

Tags

Čulpana Hamatova Alvis Hermanis Jaunais Rīgas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form