'Homo Novus' aicina bērnus pieteikties festivāla izrāžu veidošanai
Foto: Publicitātes foto

13. Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus" aicina bērnus no Rīgas un apkaimes pieteikties izrāžu "Skata punkts" un "Aklais kino" veidošanā, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji. Abas izrādes ir iekļautas festivāla programmā un notiks Rīgā 2. un 3. septembrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Britu mākslinieks Endijs Fīlds izrādē "Skata punkts" aicinās skatītājus uz augstāko Rīgas punktu Zaķusalas televīzijas torni, lai satiktos godīgā sarunā ar bērnu un kopā iztēlotos pilsētas nākotni. Dalībai izrādē aicina pieteikties 9-10 gadus vecus bērnus, kuri brīvi runā latviešu valodā, lai varētu piedalīties sagatavošanas procesā. Izrādi bērni varēs spēlēt dzimtajā – latviešu, krievu vai angļu valodā.

Izrādes sagatavošana notiks no 21. līdz 29. augustam. Nodarbības vadīs izrādes idejas autors Endijs Fīlds, un to laikā bērni līdzās spēlēm un sarunām par pilsētas plānošanu, attīstību un nākotni, apgūs dažādas radošas prasmes. Izrāžu dienās 2. un 3. septembrī bērni trīs reizes uz 30 minūtēm satiksies ar skatītājiem, lai pastāstītu, kādu viņi iztēlojas Rīga nākotni.

Pirmā nodarbība ar Endiju Fīldu notiks pirmdien 21. augustā, pēc kuras tiks izvēlēti 16 dalībnieki. Tālākās nodarbības - 23., 24., 25., 28., 29. augustā, mēģinājums – 31. augustā, izrādes – 2., 3. septembrī. Piedalīšanās visās darbnīcās, mēģinājumos un izrādēs ir obligāta. Pieteikšanās līdz 17. augustam.

Informācija un pieteikšanās: Marta Lortkipanidze, t. 26121521, martalortkipanidze@gmail.com vai Latvijas Jaunā teātra institūtā Miera ielā 39-2, t. 67228477.

Savukārt mākslinieces Britas Hatzusas izrādē "Aklais kino" bērni skatītājiem, kuriem ir aizsietas acis, apraksta, kas notiek filmā, ko rāda uz ekrāna. Paši bērni filmu redz pirmo reizi, tādēļ katru dienu izrādi "spēlē" citi bērni. Katrs bērns piedalās izrādē vienu dienu – 2. vai 3. septembrī no 11.00 līdz 18.00, ieskaitot radošo darbnīcu ar Britu Hatzusu un izrādi plkst. 17.00. Darbnīcas tēmas – kā tas ir, palikt bez redzes, kā aprakstīt attēlu un kā sarunāties ar pieaugušo.

Dalībai izrādē aicina pieteikties 9-11 gadus vecus bērnus, kuri brīvi runā latviešu valodā, lai varētu piedalīties sagatavošanas procesā. Izrādi bērni varēs spēlēt dzimtajā – latviešu, krievu vai angļu valodā. Pieteikšanās līdz 28. augustam

Informācija un pieteikšanās, norādot vēlamo datumu (2. vai 3. septembris): Liene Jurgelāne, 29220184, liene@kanepes.lv vai Latvijas Jaunā teātra institūtā Miera ielā 3-2, t. 67228477.

Starptautiskais Jaunā teātra festivāls "Homo Novus", kas notiek kopš 1995. gada, ir vadošais laikmetīgā teātra forums Latvijā un lielākais šāda veida pasākums Baltijā. Festivālu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts, kuram ir plaša, pamatīga un ļoti veiksmīga pieredze dažādu profesiju un vecuma cilvēku, t.sk. bērnu un jauniešu iesaistīšanā izrāžu radīšanas un rādīšanas procesā sadarbībā ar vietējiem un ārvalstu teātra māksliniekiem.

Ar festivāla programmu var iepazīties mājaslapā.

Tags

Homo Novus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form