Izdota grāmata par godu Dailes teātra simtgadei
Foto: Publicitātes attēli

Izdevniecība "Neputns" izdevusi Dailes teātra 100. jubilejai veltītu grāmatu, kas tapusi sadarbībā ar teātri. Tajā minēti izcili mākslinieki, spilgtas izrādes un idejas, kas veidojušas teātra simtgadi. Grāmatas sastādītāja ir teātra zinātniece Evita Mamaja, māksliniece – Inese Hofmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dailes teātra simtgadei veltīto grāmatu veido četras daļas – teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere raksta par teātra režijas grandiem, teātra zinātniece un kritiķe Līvija Dūmiņa par Dailes aktieru karalisti, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis par mūziku izrādēs un arhitekts Jānis Lejnieks par abām Dailes teātra ēkām.
Autoru rakstus papildina vairāk nekā 400 attēlu, kas aptver laiku no 20.
gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

"Šī ir grāmata par izciliem māksliniekiem un spilgtām izrādēm, par idejām, kas spēj izsist caurumu garīgajā apvārsnī. Tas ir liecinājums par sasniegumiem, kas dzīvo īsu brīdi, taču pēc tam saglabājas kā leģenda, kā ideja, kā Tota dziesma Raiņa lugā "Spēlēju, dancoju" – kura pati bijusi atbalss "tai, kas aiz laiku", un kurai skanēs "atbalss cita, kas aiz laiku"," norāda grāmatas līdzautore Edīte Tišheizere.

Tags

Dailes teātris Neputns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form