Iznācis teātrim veltīts rakstu krājums 'Kroderdienas+'
Foto: Publicitātes attēli

Rakstu krājums "KRODERDIENAS+" ir veltījums izcilā režisora Oļģerta Krodera 100. un viņā vārdā nosauktās teātra vietnes "Kroders.lv" 10. jubilejai, un tajā iekļauti gan pētnieciski raksti, gan populārzinātniskas publikācijas, portālu "Delfi" informēja "Kroders.lv" redaktore Lauma Mellēna-Bartkeviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izdevums noslēdz kopš 2021. gada 20. janvāra notikušo pasākumu kopumu, kas ietvēra gan "Zoom" sarunu ciklu ar Oļģerta Krodera domubiedriem, gan Oļģerta Krodera radošajai darbībai un teātra vietnes "Kroders.lv" 10 gadu pastāvēšanai veltītu zinātnisku konferenci.

"Rakstu krājums ir būtisks notikums gan "Kroders.lv" pastāvēšanas vēsturē, gan Latvijas teātra vidē. Izdevums interesentiem ļaus izzināt iepriekš maz aplūkotus Oļģerta Krodera personības un radošā darba aspektus, piemēram, analizējot Krodera Šekspīra iestudējumus pasaules teātra kontekstā, atklājot viņa ieguldījumu publicistikā vai iepazīstinot ar Krodera laikabiedriem Baltijā. Tikpat nozīmīga ir krājumā iekļautā desmit "Kroders.lv" arhīva rakstu izlase, kas fiksē Latvijas teātra neseno procesu un kritikas žanru daudzveidību," par krājuma ieceri stāsta "Kroders.lv" galvenā redaktore Ieva Rodiņa.

Rakstu krājuma "KRODERDIENAS+" izdevējs ir Latvijas Teātra darbinieku savienība, tas tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Simtgades biroja finansiālu atbalstu. Krājuma idejas autore, zinātniskā redaktore – Ieva Rodiņa, projekta vadītāja un redaktore – Lauma Mellēna-Bartkeviča, māksliniece – Ieva Upmace.

Krājums "KRODERDIENAS+" ir bezmaksas izdevums. Tas tiks izplatīts Latvijas teātriem, augstskolām, lielākajām bibliotēkām un sadarbības partneriem. Plānots laist klajā arī krājuma digitālo versiju.

Tags

Oļģerts Kroders
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form