Izsludināts konkurss uz Nacionālā teātra valdes locekļa amatu
Foto: LETA

Kultūras ministrija ir izsludinājusi konkursu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu, kurā var pieteikties līdz 19. februārim, informē KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nacionālā teātra valdes locekļa pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs un vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, kas pēdējo septiņu gadu laikā iegūta valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā.

Tāpat no amata kandidātiem tiek gaidītas teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu citu svešvalodu, tai skaitā angļu valodas zināšanas. Par obligātām konkursā tiek norādītas zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši teātra nozari, kā arī valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiskās plānošanas prasmes un orientācija uz rezultātu sasniegšanu.

Amata pretendentiem jāiesniedz Nacionālā teātra iepriekšējās trīs gadu darbības izvērtējums, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi. Citu pieteikumā ietveramo dokumentu apraksts pieejams KM mājas lapas sadaļā "Vakances".
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, Nacionālā teātra valdes locekļa amata mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3116 eiro.

Pieteikumus šim amatam izvērtēs speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pildīs KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone, komisijas locekļu pienākumus - VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" valdes loceklis Zigmars Liepiņš. Tāpat komisijā darbojas Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, KM Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, kā arī neatkarīga eksperte - biedrības "Latvijas Jaunā teātra institūts" valdes locekle Zane Kreicberga.

Kā ziņots, līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis, noslēdzot savu otro amata termiņu, no 15. decembra pilda teātra izpilddirektora amata pienākumus, informē KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) pauda, ka teātris Rubeņa vadībā pēdējo gadu laikā piedzīvojis strauju izaugsmi, radījis daudzas Latvijas kultūrtelpā paliekošas vērtības un rūpējies par teātra vērtību saglabāšanu. "Īpaši vēlos izcelt sabiedriski nozīmīgo devumu, veidojot daudzveidīgās norises Raiņa un Aspazijas, kā arī Raimonda Paula jubilejas gados, tāpat arī īstenotos un vēl plānotos Latvijas valsts simtgades notikumus," akcentēja ministre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rubenis Nacionālo teātri vadīja no 2006. gada pavasara.

Tags

Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form