Izspēlēs Ditas Lūriņas dzimšanas dienas koncertstāstu 'Tango bez asinīm'
Foto: Publicitātes foto

16. aprīlī Ditai Lūriņai būs 40. dzimšanas diena, un tai par godu 10. un 16. aprīlī uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves tiks izspēlēts koncertstāsts "Tango bez asinīm", portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertstāsts "Tango bez asinīm" savedīs kopā mūzikas pasauli, kaislību uz deju, teātra azartu, sapni par lidošanu un meklētāju instinktu. Tā pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, balstoties dažādu autoru stāstos par Spāniju un pilsoņu karu. Koncertstāstu iedvesmojuši Ernesta Hemingveja, Artūra Kestlera, Alesandro Bariko un Antonio Mačado, kā arī Lorkasdaiļrades. Skanēs gan spāņu tautas mūzika, gan mūsdienu ritmi, arī dažādas valodas krāsainībai.

"Mans teātris manā dzimšanas dienā man pasniedz vislielāko dāvanu – Brīvību. Brīvību izvēlēties, ar ko kopā doties šajā Brīvības piedzīvojumā. Brīvību izvēlēties stāstu, tēmu, skanējumu, sajūtas un paņēmienus. Un uzdāvinājis laiku. Laiku manā vismīļākajā spēles laukumā pasaulē – uz Nacionālā teātra lielās skatuves. Un savu brīvību es svinēšu koncertstāstā ''Tango bez asinīm". Esmu laimīga, ka kopā ar mani mesties nezināmajā ir piekritis viens no Latvijas labākajiem un daudzpusīgākajiem dziedātājiem Daumants Kalniņš un četri fantastiski mūziķi no ansambļa "Undertango". Nacionālajam teātrim un arī man personīgi ir jau sena radošā draudzība gan ar Daumantu, gan "Undertango". Uzskatu, ka veiksmīgas sadarbības jāturpina un jāveicina. Un, protams, jāveido arī jaunas, tādēļ šai reizē mums pievienosies jauns saspēles partneris – perkusionists un bundzinieks Kaspars Kurdeko," stāsta Dita Lūriņa.

Koncertstāstā piedalās: aktrise Dita Lūriņa, dziedātājs Daumants Kalniņš, ansamblis "Undertango" – Evita Dūra-Andersone, Mārtiņš Zilberts, Gidons Grīnbergs, Viktors Veļičko, perkusionists Kaspars Kurdeko, aktieri Raimonds Celms un Ance Kukule, dejotāji Agnese Vanaga un Andris Kačanovskis, riggeri Indulis Šverns un Uģis Čakars.

Deju un kustību režisore – Agnese Vanaga, mūzikas režisore – Zane Dombrovska, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Liene Rolšteina, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, video mākslinieks – Toms Zeļģis, konsultante – Aina Matīsa.

Tags

Daumants Kalniņš Dita Lūriņa Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form