Izziņo 24. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmu
Foto: Publicitātes foto

Uzsākot 2019. gadu izziņota 24. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programma, kas norisināsies no 2019. gada 20. marta līdz 20. aprīlim, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

20. martā VEF Kultūras pilī ar izrādi "Dracula" viesosies Portugāles deju kompānija "Vortice". Šī izrāde ir stāsts par padevību un dominēšanu, ko iedvesmojusi un artistiski raksturo Filipa Glāsa (Philip Glass), Sergeja Rahmaņinova un Lū Rīda (Lou Reed) mūzika.

"Šīs leģendas tēlainā interpretācija un neatkārtojamie tēlu raksturojumi ar tikai šai deju kompānijai piemītošo spilgto, emocionālo horeogrāfiju būs īsts baudījums!" atzīst festivāla direktore Lita Beiris.

22. martā šī izrāde būs skatāma Preiļu Kultūras centrā.

Tradicionālais festivāla atklāšanas koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā notiks 21. martā. Šajā koncertā varēs baudīt gan dažādu stilu deju, gan jaunākos veikumus horeogrāfijā. Šajā pašā dienā galerijā "Centrs" tiks atklāta festivālam veltītā fotoizstāde.

Jau ziņots, ka 1. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā norisināsies krāšņais festivāla Galā koncerts "Ballet Stars Gala", kurā piedalīsies izcili baleta mākslinieki no Anglijas Karaliskā baleta, Dānijas Karaliskās operas, Ungārijas Nacionālā baleta, Čehijas Nacionālā baleta, baleta zvaigznes no Berlīnes Valsts operas un Krievijas Lielā teātra, Somijas Nacionālās operas, Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra, Igaunijas teātra "Estonia" u.c. operteātriem.

"Mūsu spārnotā devīze ir "No klasikas līdz avangardam". Tie būs īsti dejas svētki!" sola un aicina Lita Beiris.

10. aprīlī VEF Kultūras pilī, 12 .aprīlī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", un 14. aprīlī Ventspils teātra namā "Jūras vārti" pirmo reizi ar krāšņu uzvedumu un šovprogrammu viesosies Pekinas Dejas akadēmija. "Tā būs ķīniešu klasiskā deja – vārdos neizsakāms skaistums," gaidāmās viesizrādes ieskicē Lita Beiris.

Savukārt 11. aprīlī Rīgā norisināsies Pekinas Dejas akadēmijas rīkotā Ķīnas klasiskās dejas meistarklase.

Baltijas Baleta festivāls tiek rīkots kopš 1996. gada. Tā moto "no klasikas līdz avangardam" aptver visplašākās dejas mākslas izpausmes, ļaujot vienā laikā un dažkārt arī vienā telpā parādīt atšķirīgus, pat paņēmienos un iecerē pretrunīgus dejas mākslas priekšnesumus. Festivāla direktore ir baleta māksliniece Lita Beiris.

Tags

Baltijas Baleta festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form