Janvāra beigās pasniegs otro 'Krodera balvu'
Foto: Publicitātes foto

26. janvārī Valmieras teātrī plkst. 19.00 notiks otrās "Krodera balvas" pasniegšana. Šo balvu iniciējis un pasniegs "Krodera fonds", kas dibināts, lai saglabātu ievērojamā režisora piemiņu un veicinātu radošu viņa mākslas un dzīves skatījuma attīstību latviešu teātrī, vēsta pasākuma organizatori.

Pagājušajā gadā – Oļģertu vārda dienā 20. janvārī notika pirmās Krodera balvas pasniegšana un tā tika piešķirta, vērtējot ne tikai iepriekšējās sezonas sasniegumus, bet radošo devumu visā mākslinieka, teorētiķa vai citādi ar teātri saistīta cilvēka mūžā.

Pirmās Krodera balvas ieguvēja aktrise Indra Briķe, kas šo balvu pēc saņemšanas novērtēja kā augstāko sava mūža atzinību.

Uz otro Krodera balvu pretendēs kāds no divpadsmit nominantiem, kurus balvas pasniedzēji – Krodera fonda valde turēs noslēpumā līdz 26. janvāra vakaram. Tāpat kā pērn, pasākumu vadīs aktieri Artūrs Skrastiņš un Vilis Daudziņš.

Arī šogad „Krodera balva” gada izaicinošākajam izcilniekam būs mākslinieka Aivara Vīlipsōna veidota statuete – mets topošajam Krodera piemineklim, kā arī 500 latu (711.44 EUR) balva.

Pie būtiskākajiem fonda mērķiem pieder arī līdzekļu vākšana Oļģerta Krodera piemineklim, ko veido Aivars Vīlipsōns.

Atšķirībā no „Spēlmaņu nakts”, kas fiksē sezonas augstāko kvalitāti, Krodera balvas mērķis ir izcelt esošās situācijas pārvērtēšanu, skatpunkta maiņu, izraušanos no ierastiem, lai arī pareiziem un stabiliem priekšstatiem, uzsver pasākuma organizatori.

Krodera balva nav domāta par labu vai izcilu darbu nostabilizētā, jau zināmā sistēmā – ir nepieciešams izaicinājuma, jauna skatpunkta, „vairāk un citādāk, nekā gaidīts”, iespējams, pat mākslinieciska huligānisma moments.

Biļetes uz otro Krodera balvas pasniegšanu var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. www.bilesuparadize.lv. Ieņēmumi no biļešu pārdošanas tiks novirzīti Krodera fondā, lai vāktu līdzekļus režisora pieminekļa izveidei. Šobrīd ir atvērts ziedojumu konts (LV08HABA0551036930101, Swedbanka), kurā ieskaitītie līdzekļi tiks izmantoti Krodera piemiņas vietas izveidei Valmieras pilsētā.

Tags

Artūrs Skrastiņš Spēlmaņu nakts Valmiera Vilis Daudziņš

Comment Form