Jaunā teātra festivāls 'Homo Novus' aicina piedalīties meistarklasēs
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" rīkotāji aicina dažādu jomu māksliniekus piedalīties četrās unikālās meistarklasēs kopā ar šveiciešu scenogrāfu Dominiku Hūberu, japāņu kolektīvu "contact Gonzo", norvēģu kinētiskā teātra māksliniekiem "Verdensteatret" un austrāliešu ielu kultūras apvienību "Branch Nebula", portālu "Delfi" informē Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stalšāne.

Meistarklases ar "contact Gonzo" notiks 7. septembrī un tajā aicināti piedalīties dažādu jomu mākslinieki labā fiziskā formā, kurus interesē apgūt japāņu mākslinieku metodi. Tā balstās tiešā ķermeņa kontaktā, austrumu cīņas, kontaktimprovizācijas, performances, spēļu un komandu sporta elementos.

Otrā ar kustību mākslu, cirku un fizisko teātri saistīta meistarklase notiks 11. septembrī un to vadīs fiziskā teātra un ielu kultūras apvienība "Branch Nebula" no Sidnejas. Viņu izrāžu un pilsētvides projektu centrā ir cilvēka ķermeņa un materiālās pasaules attiecības un risks. Darbnīcas laikā tās dalībnieki apgūs kontrolētas krišanas tehniku, sarežģītus manevrēšanas trikus un bēgšanas taktiku. Uz meistarklasi aicināti studenti un jauni mākslinieki, kuru prakse ir saistīta ar kustību, cirku, laikmetīgo deju, ielu kultūru.

Divas programmā iekļautās meistarklases ir saistītas ar jauniem scenogrāfijas un teātra telpas veidošanas principiem.

7. septembra vakarā notiks tikšanās ar pasaulē plaši pazīstamo objektu un kinētiskā teātra kolektīvu "Verdensteatret" no Norvēģijas. Tikšanās laikā, kas notiks izrādes "Hanna" scenogrāfijā, viņi stāstīs un rādīs, kā top un funkcionē izrādes objekti un mehānismi, un kā tiek pieņemti lēmumi tik lielā un daudzveidīgā kolektīvā. Uz tikšanos aicināti dažādu mākslas jomu studenti un profesionāļi, kurus interesē sadarbība ar priekšmetisko pasauli, imagināru objektu un ainavu veidošana.

Savukārt 8. septembrī uz meistarklasi "Kā izstāstīt telpu?" aicina šveiciešu scenogrāfs Dominiks Hūbers. Interaktīvā veidā darbnīcas dalībnieki pētīs to, kā telpa var kļūt par līdzekli laba stāsta izstāstīšanai. Dominiks Hūbers ir šveiciešu scenogrāfs un režisors, kura veidotās teātra telpas veicina jaunas teātra valodas rašanos. Skatītājs Hūbera veidoto scenogrāfiju piedzīvo, nevis skatās no malas. Hūbers ir strādājis ar tādiem māksliniekiem kā Stefans Kegi, Lola Arias, Sebastians Nīblings, Rimini Protokoll un citiem, 2019. gadā atzīts par labāko scenogrāfu Šveicē. Piedalīties aicināti scenogrāfi, teātra, dejas, vizuālie mākslinieki, kurus interesē jauna pieeja teātra telpas veidošanai.

Tā kā vietu skaits šajos pasākumos ir ļoti ierobežots, interesentiem ir jāpiesaka sava dalība līdz 28. augustam, rakstot uz e-pastu nora.rause@gmail.com un norādot konkrētās meistarklases nosaukumu, studiju vai profesionālās darbības jomu, kontaktinformāciju un īsu motivāciju dalībai konkrētajā pasākumā.

Dalība meistarklasēs ir bez maksas, tās notiks angļu valodā.

Sīkākaka informācija pieejama festivāla mājaslapā www.homonovus.lv, programmas sadaļā "Meistarklases".

Source

DELFI Kultūra

Tags

Homo Novus Latvijas Jaunā teātra institūts
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form