Jaunais 'Indrānu' iestudējums citēs iepriekšējos šīs lugas uzvedumus
Foto: Publicitātes foto

Nacionālajā teātrī 10. janvārī pirmizrādi piedzīvos jauns Rūdolfa Blaumaņa drāmas "Indrāni" iestudējums, ko veido režisors Valters Sīlis. Jaunā izrāde būs sava veida pētījums arī par iepriekšējiem trim "Indrānu" uzvedumiem Nacionālajā teātrī, kas pa kārtai tiks citēti jaunajā izrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Foto: 'Indrānu' jaunākais un iepriekšējie iestudējumi Nacionālajā teātrī

Iepriekš "Indrāni" Nacionālajā teātrī iestudēti 1920., 1954., 1988. gadā, tādēļ izrādes režisors atzīst, ka viņam ir ļoti interesanti pētīt, kā katrā laikmetā režisori ir skatījuši šo Indrānu ģimenes drāmu, kādi ir bijuši akcenti un detaļas.

Iepriekšējie iestudējumi tiks citēti gan tērpos, gan detaļās un aktieriem ir uzdevums "iedzīvoties" tajos.

"Veidojot šo izrādi liekas ļoti būtiski pētīt tieši Nacionālā teātra iestudējumu tradīciju," skaidro Valters Sīlis. "Šī luga runā par paaudzēm, kuras viena no otras pārmanto ne tikai savu iekopto zemi, bet arī mūsu nācijai biedējoši pazīstamu attiecību modeli, kas inficēts ar izteiktas paštaisnības, neizrunāšanās, neuzklausīšanas, otra nedzirdēšanas "vīrusu". Tas ir rosinājis daudziem teātra māksliniekiem radīt savus "Indrānus", liekot atšķirīgus akcentus šīs ģimenes attiecību atspoguļojumā," skaidro režisors.

"Katrs no šiem iestudējumiem ir radījis savu versiju par Latvijas laukiem, taču līdz šim bija licies, ka ar Edžiņu iezīmētā Indrānu nākotne liecina par zināmu pēctecību šajās attiecībās, taču pašlaik aktuāla kļūst tieši Noliņa aiziešana un tas, ka Edžiņš tik ļoti grib viņam līdzi. Edvarts un Ieva ,iespējams, ir pēdējie, kas savu nākotni redz laukos, viņiem vairs nebūs, kam nodot tik grūti iegūtās mājas," pauž Sīlis.

"Indrānos" tāpat kā "Skroderdienās Silmačos" aktieri ar katru jaunu iestudējumu "pāriet" uz vecākas paaudzes lomām. Ģirts Jakovļevs, kas šajā iestudējumā spēlēs Indrānu tēvu, iepriekšējā iestudējumā ir spēlējis Edvartu, savukārt Indrānu māte - Lolita Cauka iepriekš spēlējusi Līzi, bet Juris Lisners – Noliņu. Jauno Indrānu lomās būs Daiga Gaismiņa un Uldis Anže. Pārējās lomās – Anete Saulīte, Daiga Kažociņa, Ainārs Ančevskis, Jurģis Spulenieks un Anna Klēvere.

Izrāde tapusi, atzīmējot Blaumaņa 150. jubileju, kas bija 2013. gada 1. janvārī.

Par iepriekšējiem "Indrānu" iestudējumiem:


Tags

Ainārs Ančevskis Arnolds Liniņš Astrīda Kairiša Ģirts Jakovļevs Latvijas Nacionālais teātris Lolita Cauka Rūdolfs Blaumanis Valters Sīlis Velta Līne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form