JRT būs pirmizrāde iestudējumam 'Sliktie ceļi' par karu Donbasā
Foto: Sergejs Medvedevs

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) 10. jūnijā pirmizrādi piedzīvos jauniestudējums "Sliktie ceļi" pēc ukraiņu dramaturģes Natālijas Vorožbitas tāda paša nosaukuma lugas, portālu "Delfi" informēja teātra pārstāve.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Natālija Vorožbita ir viena no pazīstamākajiem Austrumeiropas jaunās dramaturģijas pārstāvjiem, viņas lugas ir uzvestas Anglijā, Latvijā, Krievijā, Ukrainā, Polijā, ASV. Vairākos savos darbos autore pievēršas ukraiņu un krievu attiecību un kara tematikai.

Lugas "Sliktie ceļi" darbība risinās 2014./2015. gadā Donbasā. Karš Ukrainā sākās tur, un nevis šī gada pavasarī, bet pirms astoņiem gadiem. Gribam to vai nē, bet mēs visi esam ierauti šajā karā. Pat ja bumbas pagaidām nesprāgst virs mūsu galvām, bet tūkstoš kilometrus tālāk. Pirmo reizi vēsturē cilvēkiem ir iespēja sekot līdzi karam tiešsaistē, vērot tā šausminoši atbaidošo seju. Kādam tie nav attēli telefona vai datora ekrānā, bet gan ikdiena. Lugas autore savā darbā ir apkopojusi dokumentālus stāstus par karu Donbasā. Centrā joprojām paliek cilvēks, kurš cenšas pielāgoties un izdzīvot. Karš ir kā lakmusa papīrītis, kas izgaismo katra vistumšākos nostūrus. Noslēpties neizdodas nevienam.

Izrādi "Sliktie ceļi" JRT veido lugas tulkotāja un režisore Kristīne Krūze, scenogrāfe Katrīna Neiburga, kostīmu māksliniece Jana Čivžele, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, muzikālais noformējums – Toms Auniņš. Lomās: Marija Linarte, Sandra Kļaviņa, Inga Tropa-Fišere, Regīna Razuma, Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Jevgēnijs Isajevs, Sabīne Tīkmane, Marta Lovisa, Elvita Ragovska, Dāvids Pētersons, Jānis Grūtups.

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Kristīne Krūze Jaunais Rīgas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form