JRT nākamajā sezonā plāno vismaz septiņus jauniestudējumus
Foto: LETA

Jaunais Rīgas teātris 2014./2015.gada sezonā plāno vismaz septiņus jauniestudējumus, informēja teātra pārstāve Daiga Bināne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sezona tiks atklāta 3.septembrī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē ar režisora Gata Šmita iestudēto Ļeva Tolstoja lugu "Tumsas vara" jeb "Nadziņš ieķēries - putniņš pagalam". Lugas pamatā ir patiesi notikumi - luga balstīta uz Tulas guberņas tiesā izskatīto krimināllietu par kāda zemnieka izdarīto noziegumu. Rakstot lugu, Tolstojs apmeklēja notiesāto katorgā. Autoru ne tik daudz interesējusi baisā nozieguma norise, bet gan tas, kā visi tajā iesaistītie varējuši nonākt aiz galējās cilvēcības robežas un vai ir iespējams ceļš atpakaļ.

Izrādes scenogrāfs būs Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece - Keita. Jauniestudējumā piedalīsies aktieri Ivars Krasts, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Inga Tropa, Alise Danovska, Ģirts Krūmiņš, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Jana Čivžele, Sandra Kļaviņa un Gatis Gāga.

Savukārt 1.oktobrī Lielajā zālē pirmizrāde būs režisora Borisa Frumina jauniestudējumam - Aleksandra Vampilova "Provinces anekdotēm". Izrāde būs par gļēvulību, kas noved pie agresijas, par to, kā vienkāršie cilvēki zaudē cilvēcību. Izrādes varoņu atveidojumu ietekmējuši pašreizējie notikumi Doņeckā un Krimā.

Izrādes māksliniece ir Monika Pormale. Lomās - Andris Keišs, Ģirts Krūmiņš, Varis Piņķis, Iveta Pole, Elita Kļaviņa vai Regīna Razuma, Gatis Gāga, Ivars Krasts un Jana Čivžele.

Informācija par citiem Jaunā Rīgas teātra 2014./2015.gada sezonas jauniestudējumiem būs pieejama augustā. Biļešu pārdošana uz jaunās sezonas izrādēm sāksies 11.augustā.

Šā gada sezonu Jaunais Rīgas teātris noslēgs Vīsbādenē, Vācijā, 27. un 28.jūnijā ar režisora Gata Šmita izrādes "Dukši" viesizrādēm festivālā "New Plays from Europe 2014". Šajā festivālā Jaunais Rīgas teātris jau viesojies ar režisora Alvja Hermaņa izrādēm "Garā dzīve" (2004), "Tālāk" (2004), "Zilākalna Marta" (2010) un "Melnais piens" (2012).

Tags

Andris Keišs Baiba Broka (aktrise) Ģirts Krūmiņš Gundars Āboliņš Iveta Pole Jana Čivžele Jaunais Rīgas teātris Sandra Kļaviņa Varis Piņķis Vilis Daudziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form