JRT pirmizrādi piedzīvos Viļa Daudziņa iestudētie 'Jaunie latviešu stāsti'
Foto: Publicitātes attēls

Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) novembra izskaņā vairākos vakaros pirmizrādi piedzīvos Viļa Daudziņa un topošo aktieru - Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas 4. kursa studentu – kopdarbs "Jaunie latviešu stāsti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Te jāatgādina par vienu no populārākajiem JRT repertuāra iestudējumiem - Alvja Hermaņa "Latviešu stāstiem", kas pirmizrādi piedzīvoja 2004. gadā. Vairākos vakaros stāstus par cilvēkiem stāstīja JRT aktieri.

Izrādes režisors Vilis Daudziņš par izrādes ieceri saka: "2004. gada vasarā Alvis Hermanis nāca klajā ar ideju izveidot izrādi par cilvēkiem mums līdzās. Toreiz viņš izvirzīja domu, ka ikviena nejauši uz ielas satikta cilvēka dzīves stāsts ir desmitreiz jaudīgāks par Romeo un Džuljetas ciešanām, ka dzīve piedāvā brīnišķīgus sižetus, atliek vien tos pierakstīt un uzlikt uz skatuves. Citiem vārdiem sakot, režisors aicināja mūs kļūt par izrādes līdzautoriem."

"Tā radās izrāde "Latviešu stāsti", kura nodzīvoja krietnu mūžu, taču daudz būtiskāk ir kas cits. Tas bija sākums veselai izrāžu plejādei – "Latviešu mīlestība", "Melnais piens", "Zilākalna Marta", "Vectēvs", "Kapusvētki", "Vēstures izpētes komisija" un citas," uzsver aktieris un "Jauno latviešu stāstu" režisors.

"Mūsu teātrī ir uzņemts jauns kurss, tādēļ likās pašsaprotami, ka arī mūsu studenti iemēģina savus spēkus šajā žanrā. Gadu laikā mēs esam pārliecinājušies, ka šī pētniecības metode ir ļoti produktīva. Tā strādā! Turklāt katra šāda satikšanās, katrs mēģinājums iejusties otra ādā ne tikai profesionāli pilnveido aktieri – tas palīdz kaut ko vairāk saprast par sevi un pasauli. Šī izrāde ir jauno aktieru tuvplāna portrets, kurā viņi stāsta par savu laiku un cilvēkiem līdzās. Ir acīmredzami, ka tā ir pavisam cita paaudze, viņi runā citādāk. Nemainīgs palicis tikai viens – kā toreiz, tā tagad tās ir cilvēka bezgalīgās ilgas pēc laimes," aka Daudziņš.

Izrāde trīs vakaros tiks spēlēta JRT Lielajā zālē ar nelielu skatītāju skaitu (70 cilvēkiem) un jaunajiem aktieriem tuvplānā. Pēc skatītāju skaita ierobežojumu atcelšanas izrāde tiks spēlēta sākotnēji iecerētā un līdz šim neizmantotā telpā – Kamerzālē Miera ielā 58a.

Izrādē piedalās Latvijas Kultūras akadēmijas JRT studijas studenti:

1. vakars - Telma Auziņa, Ritvars Logins, Sabīne Tīkmane, Toms Harjo, Agate Krista, Matīss Ozols;

2. vakars - Jānis Grūtups, Dāvids Pētersons, Agate Krista, Sabīne Tīkmane, Marta Lovisa, Lolita Stūrmane, Matīss Ozols;

3. vakars - Gerds Lapoška, Jānis Grūtups, Elvita Ragovska, Ritvars Logins, Lolita Stūrmane, Toms Harjo.

Izrādes "Jaunie latviešu stāsti" pirmizrādes ir iecerētas 24. novembrī (1. vakars), 26. novembrī (2. vakars) un 28. novembrī (3. vakars). Izrādes var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu.

Tags

Toms Harjo Alvis Hermanis Jaunais Rīgas teātris Latvijas Kultūras akadēmija Vilis Daudziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form