Jūlijā Alūksnē pulcēsies amatierteātri no visas Latvijas
Foto: Publicitātes foto

No 19. līdz 21.jūlijam Alūksnē notiks XIV Latvijas amatierteātru salidojums "Spoguļo!", pulcējot kopā ap 1800 dalībnieku no 115 amatierteātriem, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Salidojumā uz dažādām Alūksnes pilsētas un novada skatuvēm būs iespēja redzēt 52 izrādes – atšķirīgas pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles.

Salidojuma norises šajā reizē pavadīs moto "Spoguļo!". Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte Dace Vilne stāsta: "Ar nepacietību gaidām Latvijas amatierteātru vērienīgāko kopā sanākšanu, kurā atcerēsimies, cik vienkārši, bet reizē trāpīgi ir pateicis latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns: "Dažs prasīs: kas tad nu īsi teāteris ir? Es še ar šo līdzību atbildēšu: teāteris ir kā spieģelis, kurā mēs paši savus labus un nelabus darbus, savas prieku, kā bēdu dienas, ar vārdu sakot, savu dzīvošanu redzam. [..] Ikkatrai tautai, kura ātri uz priekšu un pie gaismas grib tikt, vajaga teātera. Teāteris spēj dažkārt vissliktāko cilvēku pārlabot."

Ikviens aicināts apmeklēt teātru izrādes 20. un 21.jūlijā, tās notiks gan Alūksnes pilsētā, gan visā novadā. Izrāžu grafiku iespējams skatīt šeit. Sestdienas vakarā dalībnieki dosies krāšņā gājienā, bet pēc tam Pilssalas estrādē norisināsies godēšanas pasākums "… ja reiz satiksi to, sauksi par savējo" un aktieru sadziedāšanās. Ieeja izrādēs ikvienam interesentam bez maksas.

Lai gan amatierteātri ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku dalībnieki, tik plaša kopā būšana tikai un vienīgi teātra spēlētājiem notiek reizi piecos gados. XIV Latvijas amatierteātru salidojumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Alūksnes novadu.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form