Lācis kā vīrišķais arhetips. Rīgā uzvedīs multimediālu izrādi 'Lāčuvīrs'
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ, 12. un 13. novembrī, Arhitektūras un mediju centrā "H2O 6" (Durbes iela 4, Rīga) plkst. 19.00 notiks multimediāla performance "Lāčuvīrs", portālam "Delfi" pavēstīja Kultūras menedžmenta centra "Lauska" pārstāve Daina Zalāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Multimediālajā izrādē "Lāčuvīrs" apvienojas mūsdienīga performanču māksla, kas ir balstīta japāņu butō dejā, ar latviešu un sāmu tradicionālo mūziku, kā arī īpašu gaismas un video mākslu. Izrādē "Lāčuvīrs" tiek pētīts ziemeļniekiem kopīgais mīts par lāci kā vīrišķo arhetipu.

Izrādes autore Simona Orinska jau daudzus gadus kopā ar savu performanču grupu "Ideagnōsis" dodas arvien jaunu izpausmju meklējumos dažādās telpās, strādājot ar dažādiem materiāliem un pieaicinot citu jomu māksliniekus.

Lācis kā vīrišķais arhetips. Rīgā uzvedīs multimediālu izrādi 'Lāčuvīrs'
Foto: Publicitātes attēls

Performances īpašais muzikālais viesis – sāmu mūziķis Torgeirs Vasviks no Norvēģijas ziemeļiem jau pērnā gada decembrī Rīgā apbūra klausītājus ar intensīvu koncertu, kurā apvienojās sāmu joikas, rīkles dziedājumi, ģitāra un šamaniskas bungas. "Lāčuvīrā" viņa muzikālā partnere būs koklētāja Latvīte Cirse, kura pārvalda dažādas koklēšanas tehnikas – no tradicionālās koklītes, līdz lielajai koncertkoklei un īpašai elektroniskajai koklei.

Izrādes vizuālo noformējumu veido Jordi NN no Spānijas, kurš strādā dažādos vizuālos medijos, jau vairākus gadus Lietuvā veido ugunsskulptūras, bet nodarbojas arī ar grafiku, fotogrāfiju un videomākslu.

Lācis kā vīrišķais arhetips. Rīgā uzvedīs multimediālu izrādi 'Lāčuvīrs'
Foto: Publicitātes attēls

Projektu realizē biedrība "Laboratory of Stage Arts", sadarbībā ar Kultūras menedžmenta centru "Lauska" un biedrību "Free Riga". Projektu atbalsta RISEBA, Rīgas Domes "Radošie kvartāli" atbalsta programma un Norden Kulturkontakt Nord Mobilitātes programma. Izrāde ir Starptautiskās Jauno mēdiju mākslas nedēļas I-WEEK satelītprogramma. Izrādes tapšanā piedalās RISEBA Audiovizuālās mediju mākslas programmas studenti.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form