Latvijas Leļļu teātris radījis virtuālo izrāžu platformu
Foto: Publicitātes foto

Ieilgstot periodam, kurā teātru zāles skatītājiem ir slēgtas, Latvijas Leļļu teātris atver jaunu spēles "laukumu" – Dīvānzāli. Šīs virtuālās teātra telpas repertuāru veidos izrāžu ieraksti un digitālās adaptācijas gan bērnu, gan pieaugušo auditorijai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sākotnēji Dīvānzālē būs iespēja skatīties 4 izrāžu ierakstus, kas vairāku gadu garumā tapuši projekta "Teātris ZIP" ietvaros, taču pavisam drīz tos papildinās citi ieraksti un izrāžu ekrāna versijas gan latviešu, gan krievu trupas izpildījumā.

Sadarbībā ar Latvijas Televīziju kā pirmie pie skatītājiem nonāks iestudējumi "Un atkal Pifs", "Lellīte Lolīte", "Sniega karaliene" un "Skroderdienas Silmačos". Jau pavisam drīz šo sarakstu papildinās izrāde pieaugušajiem "Zelta zirgs", ģimenes iestudējums "Divas Lotiņas" un ziemas noskaņu pasaka "Sidraba egle", kas tiešsaistē bija pieejama Ziemassvētku laikā.

Izrādes varēs skatīties vietnē bilesuparadize.lv, par 10,00 Eur iegādājoties ģimenes piekļuves kodu, kas ļaus iestudējumu skatīties neierobežotu reižu skaitu 72 stundu laikā no koda aktivizācijas brīža. Vairāk informācijas teātra mājaslapā.

Lai arī Covid-19 ierobežojumu dēļ izrādes šobrīd nenotiek, darbs pie jauniestudējumiem nav apstājies. Režisore Vija Blūzma kopdarbā ar aktieriem Daci Vītolu un Rihardu Zelezņevu strādā pie Anetes Melaces grāmatas "Kiosks" skatuves versijas. Vienlaikus top divi pazīstamā bērnu rakstieka Grigorija Ostera darbi: režisora Māra Koristina vadībā rit lugas "Kaķēns vārdā Vau" mēģinājumi pašiem mazākajiem skatītājiem, savukārt krievu trupā darbu pie izrādes "38 papagaiļi" vada režisors Aleksandrs Jonovs.

Jauniestudējumu mēģinājumi notiek darbadienās, bet brīvdienās, kurās ierasti tika spēlētas izrādes, plānotas filmēšanas, lai pakāpeniski digitalizētu daļu repertuāra. Ņemot vērā apstākli, ka vasarā teātra kolektīvs uz renovācijas laiku pametīs ēku K. Barona ielā, izrādes, kuras citos spēles laukumos radīt nebūs iespējams, varētu būt pieejamas digitāli arī pēc ierobežojumu atcelšanas.

Tags

Latvijas Leļļu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form