Leļļu teātrī top pikanta fantāzija par brunču mednieku Kazanovu
Foto: Matīss Markovskis

Latvijas Leļļu teātrī top jau trešā izrāde pieaugušajiem – "Kazanova". Iestudējums pirmizrādi piedzīvos visu mīlētāju dienā – 14. februārī, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Leģenda par Kazanovu, brunču mednieku, avantūristu, spēlmani un austeru cienītāju nupat jau iesniegsies savā trešajā gadu simtenī. Kas tad īsti viņš bija – biseksuāls super-pavedējs? Garīdznieks, karavīrs, vijolnieks, bibliotekārs, spiegs, spēlmanis vai varbūt meistarīgs lubeņu rakstnieks, kurš spējis radīt leģendu, kas folklorizējusies barona Minhauzena cienīgos apmēros?

Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors Ģirts Šolis piedāvās savu versiju – viegli pikantu fantāziju par šīs neparastās personības dzīvesstāstu muzikālas marionešu komēdijas formātā. Izrādes veidotāju radošais kodols ir mākslinieces Velta Emīlija Platupe un Vita Radziņa, komponists Mikus Frišfelds, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, kustību konsultante Inga Krasovska, kā arī aktieri Baiba Vanaga, Dana Avotiņa-Lāce, Miķelis Žideļūns un Pēteris Galviņš.

Veidojot arvien jaunas izrādes pieaugušo auditorijai, Latvijas Leļļu teātris mērķtiecīgi lauž stereotipu par leļļu teātri kā tikai bērniem domātu teātri.

Latvijas Leļļu teātrī dažādos laikos un ar dažādiem panākumiem tikusi kopta un veidota pieaugušajiem adresētā repertuāra sadaļa. Teātra pastāvēšanas laikā tikušas iestudētas tādas izrādes pieaugušajiem kā Bertolda Brehta "Trīsgrašu opera" (1960. g.), Izidora Štoka "Dievišķā komēdija (1963. g.), Jaroslava Hašeka " Šveiks" (1975. g.), Džovanni Bokačo "Dekamerons" (1982. g.), Viljama Šekspīra "Makbets" (1986. g.), "Kurš no mums ir sapinies" (2007. g.), "Karmena. Sievietes versija" (2008. g.), "Kāzas. Stāsts par negaidītu mīlestību "(2010. g.) u.c.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma – sākot ar 2017./2018. gada sezonu teātrim tradīciju izdevies atjaunot. Vispirms sadarbībā ar brazīliešu izcelsmes režisoru Dudu Paivu un dramaturgu Matīsu Gricmani tika iestudēts skatītāju un teātra kritiķu atzinīgi vērtētais "Zelta zirgs" pēc Raiņa lugas motīviem, tās pašas sezonas noslēgumā sekoja režisora Dāvida Džovanzanas jauniešiem un pieaugušajiem adresētā versija par Viljama Šekspīra "Romeo un Džuljetu". Šajā sezonā izrādi "Zelta zirgs" vēl iespējams redzēt 22. februārī un 29. martā, savukārt "Romeo un Džuljeta" būs skatāma 8. februārī.

Jauniestudējuma "Kazanova" pirmizrāde notiks 14. februārī pulksten 19.00, tuvākās izrādes gaidāmas 8. un 22. martā.

Tags

Miķelis Žideļūns Vita Radziņa Ģirts Šolis Latvijas Leļļu teātris Valentīndiena
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form