Leļļu teātrī top 'Romeo un Džuljeta' pieaugušajiem un pusaudžiem
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 27. aprīlī, Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos itāļu izcelsmes viesrežisora no Somijas un Latvijas Kultūras akadēmijas goda profesora Dāvida Džovanzana Viljama Šekspīra lugas "Romeo un Džuljeta" iestudējums pieaugušajiem un bērniem, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrāde, kuras darbība notiks mūsdienās, ar dramatiskā, leļļu un multimediālā teātra palīdzību atklās jauniešu iekšējās un sabiedriskās dzīves drāmas. Iestudēšanas procesā režisors ticies gan ar speciālistiem, kuri strādā ar pusaudžiem, gan pašiem jauniešiem, lai bez vērtējošu pieaugušo klātbūtnes uzzinātu viņu domas par dzīvi, attiecībām, sakāpinātām emocijām un destruktīvām jūtām, kas var izraisīt tieksmi darīt sev pāri.

Kā norāda izrādes veidotāji, tā nebūs mēģinājums norādīt vainīgos, kādēļ komunikācija starp pusaudžiem un pārējo sabiedrību bieži norit sarežģīti, bet gan centieni izprast, cik grūts un dramatisks var būt process, bērnam kļūstot par pieaugušo.

"Mēs vēlamies izmantot Šekspīra lugā esošo konfliktu un spriedzi, bet pielāgot to mūsdienu sabiedrībai, mūsdienu realitātei. Mērķis nav norādīt – kurš ir sliktais un kurš labais, bet vienkārši parādīt to, cik grūti ir komunicēt un veidot dialogu. Jau pēc pirmās mēģinājumu nedēļas ir redzams, ka izrāde būs estētiski ļoti skaista. Skatītājam tā būs ļoti iespaidīga pieredze. Mana pirmā izglītība ir gleznošana, tādēļ man ir ļoti vizuāla pieeja skatuvei. Man ir ļoti svarīgi, lai emocijas tiktu izteiktas arī caur kompozīciju, un kopā ar lellēm izrādei rodas gandrīz maģiska dimensija. Šo problemātisko un tumšo tēmu apvienojot ar ļoti poētisku pieeju, mēs skatītājiem vēlamies radīt ļoti spēcīgu pieredzi. Mēs esam nedaudz skarbi, taču tāda ir pusaudžu realitāte," stāsta izrādes režisors Dāvids Džovanzana.

Ieceres realizēšanai par savu asistentu Džovanzana izvēlējies režisoru Kārli Krūmiņu, izrādes vizuālo tēlu veido māksliniece Austra Hauks ar asistentēm – Vitu Radziņu (kostīmi), Līgu Zepu (scenogrāfija) un Paulīni Kalniņu (video), bet iestudējuma muzikālo noformējumu radīs Toms un Otto Auniņi.

Režisors Dāvids Džovanzana (Davide Giovanzana) ir masku un fiziskā teātra ansambļa "Teatteri Metamorfoosi" izveidotājs Somijā, delartiskās komēdijas meistarklašu vadītājs, teātra vēstures un teorijas pasniedzējs. 2007. gadā viņš ar Latvijas Kultūras akadēmijas režijas 4. kursa studentiem iestudēja Viljama Šekspīra lugā balstīto izrādi "Simbelīns". 2008. gadā Džovanzana iestudēja izrādi "Mandragora" Rīgas Krievu teātrī. Savukārt 2009. gadā viņa vadībā tika veidota izrāde "Latvia for sale" pēc Šekspīra traģēdijas "Karalis Līrs" motīviem, kurā piedalījās 48 LKA topošie skatuves mākslinieki. Trešo reizi Džovanzana tikās ar Latvijas Kultūras akadēmijas topošajiem aktieriem 2016. gadā, kad strādāja pie iestudējuma "Ričards III. Aklā zarna" (pēc V. Šekspīra lugas "Ričards III" motīviem) festivāla "Patriarha Rudens" ietvaros. Dāvids Džovanzana ir viens no septiņiem Latvijas Kultūras akadēmijas goda profesoriem.

Tags

Latvijas Leļļu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form