'Lielajā dzintarā' ar koncertciklu 'Dailes kanons' viesosies Dailes teātra aktieri
Foto: Mārcis Baltskars

Ceturtdien, 25. novembrī, pulksten 18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" viesosies Dailes teātra aktieri, kuri koncertciklā "Dailes kanons" atklās savu redzējumu par Latvijas kultūras kanona – Dailes kanona vērtībām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē "Lielā dzintara" pārstāve Anita Lazdeniece, šajā koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt divu koncertcikla programmu apvienošanos vienā.

Koncertprogrammas "Dailes kanons. Strenga. Šipkēvics / Pupure. Egliņa" centrā mirdzēs Dailes teātra aktieri Juris Strenga un Lidija Pupure, kuri Jāņa Šipkēvica un Agneses Egliņas atskaņotas klaviermūzikas pavadībā klausītājus aiznesīs noslēpumainā poēzijas un mākslas pasaulē.
Saturiski daudzveidīgajā programmā aktieri atklās savu redzējumu par vērtībām, kuras būtu jāiekļauj pašu sastādītā kultūras kanonā. Koncerta divās daļās tiks apspēlēti cilvēka esības meklējumi, kas ietverti vācu filozofa dogmās un spilgtāko latviešu dzejnieču daiļradē, raksta programmas veidotāji.

Koncerta pirmajā daļā Juris Strenga izdzīvos līdzi pasaulslavenā filozofa Frīdriha Nīčes darba "Tā runātāja Zaratustra" niansēm, iepazīstinot ar jaunu skatījumu uz šķietami pazīstamām lietām – kristīgo morāli un cilvēka vietu sabiedrībā. Performance sola atsaukt atmiņā Strengas atveidoto mācītāju un ideālistu no izrādes "Branda", kurš mudina pacelties pāri ikdienišķajam, – tieši to pašu Juris Strenga darīs arī "Dailes kanonā". Aktiera vēstījumu paspilgtinās komponista Jāņa Šipkēvica mūzika, kas radīta šai izrādei un izskanēs paša autora izpildījumā.

Vakara otrajā daļā Lidija Pupure piedāvās ielūkoties sievietes pasaules redzējumā, kas iesakņojies Zentas Mauriņas esejās un Aspazijas dzejas rindās. Aktrise aicinās skatītājus atklāt sievietes subjektīvo skatījumu uz dzīves jēgu mainīgā un grūti paredzamā laikā, kā arī kopīgi reflektēt par cilvēcisko esību. Kopā ar Pupuri sieviešu pasaules ainas iekrāsos pianistes Agnese Egliņas klavierspēle, atskaņojot Lūcijas Garūtas, Imanta Zemzara un citu latviešu komponistu mūziku.

"Dailes kanons" ir teātra simtgades svinību ietvaros tapis septiņu koncertu cikls, kas ir veltījums tiem aktieriem, kas ar savu dzīvi, garu un meistarību turējuši Dailes teātri augstā līmenī. Aktieris un režisors Juris Strenga "Dailes teātrī" darbojas jau kopš 1958. gada, taču aktrise Lidija Pupure darbu teātrī uzsākusi 1960. gadā. Abi aktieri piedalījušies daudzos iestudējumos, radošos projektos un kinofilmās un saņēmuši "Spēlmaņu nakts" balvu – 2016. Juris Strenga apbalvojumu saņēmis par mūža ieguldījumu teātra mākslā, taču 2012. gadā Lidija Pupure nominācijā "Gada labākā aktrise otrā plāna lomā" par Greisas lomu JRT izrādē "Vigīlija. Sapnis par nomodu".

Koncertprogramma "Dailes kanons. Strenga. Šipkēvics / Pupure. Egliņa" notiks divās daļās, norises ilgums: aptuveni divas stundas un 50 minūtes. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.
Koncertu var apmeklēt tikai personas, kuras: ir vakcinējušās pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā ir pārslimojušas Covid-19 infekciju. Šajā pasākumā nav iespējams nodrošināt atsevišķu, epidemioloģiski drošu sektoru ģimenēm ar bērniem un garantēt apmeklētāju plūsmu nesatikšanos, tādēļ ar negatīva testa rezultātiem bērni pasākumā netiks ielaisti. Apmeklētājiem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu, bet apmeklētājiem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju.

Apmeklējot pasākumu, katram apmeklētājam pie ieejas jāuzrāda drošības līmenim atbilstošs Covid-19 digitālais sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un pasākuma ieejas biļete. Koncertzāles apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska un, pārvietojoties pa koncertzāles telpām, jāievēro divu metru distance no apkārtējiem. Biļešu īpašniekiem jāveic biļešu personalizācija šeit.

Tags

Lidija Pupure Dailes teātris Jānis Šipkēvics (Shipsi) Juris Strenga Lielais Dzintars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form