Liepājas mākslas forumā rādīs izrādi bērniem 'Kaka un pavasaris'
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 27. septembrī, pulksten 11.00 un 13.00 uz izrādi bērniem un vecākiem aicina mūsdienu mākslas festivāls "Liepājas Mākslas forums". Interaktīvā un skatītājus iekļaujošā izrāde "Kaka un pavasaris" ieguvusi "Spēlmaņu nakts" balvu kategorijā "Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem" un guvusi plašu skatītāju atsaucību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta rīkotāji, režisors un izrādes aktieris Jānis Znotiņš kopā ar aktrisi Anci Muižnieci uzvedumu bērniem veidojuši pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas "Kaka un pavasaris" motīviem. Grāmata, kuru tulkojis Gundars Godiņš, piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas, un tajā iekļautie īsie stāsti no bērnu skatupunkta raugās uz tādām tēmām kā – draudzība, izglītošanās, ģērbšanās kults, attiecības ar vecākiem un citām. Izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns iespējams vēl nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – izvairīšanās no slimības. Izrāde vienlaikus ir interaktīva spēle, dialogs un iesaistošs eksperiments ar mazajiem skatītājiem, kuru iztēle ļauj iedzīvināt ikvienu lietu.

"Kaka un pavasaris" ar tēlu oriģinalitāti, tiešumu un asprātību Latvijā kļuva par spilgtu, pamanītu un plaši apspriestu notikumu sabiedrībā, un tika augsti novērtēta no profesionāļu puses. Grāmatas izdevēja, izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alise Nīgale, komentējot plašo sabiedrības interesi, atzīst: "Autors uzlika šo nosaukumu provokatīvu, taču patiesībā grāmatas saturs ir sirsnīgs un asprātīgs."

"Katru mazo etīdi pavada bērnu smieklu jūra, jo īpaši tad, kad izrādē tiek iesaistīti mazie skatītāji. Lielākā daļa bērnu izskatījās ļoti ieinteresēti, ar sajūsmu uztvēra katru etīdi, un priecīgi tajās piedalījās," blogā viensplusviens.lv atstāsta satura veidotāja Laura Grēviņa, kura izrādi apmeklēja ar trīsgadīgo dēlu.

Izrādes režisors un aktieris Jānis Znotiņš spēlējis vairāk nekā 20 lomas teātrī un kino, viņa režisora pieredzi veido izrāžu, koncertu un pasākumu režija, taču uzmanības fokusā ir tieši bērnu un jauniešu auditorija. Kā atzīst Znotiņš, viņš vēlas mainīt Latvijas teātra nozari, izceļot teātri bērniem un pusaudžiem no pabērna lomas. Znotiņš vairākkārt bijis nominēts un ieguvis "Spēlmaņu nakts" balvu, ir "Istabas teātra" mākslinieciskais vadītājs un Valmieras Vasaras teātra festivāla Bērnu un jauniešu programmas direktors.

Ance Muižniece ir aktrise un dramaturģe, kura strādā nevalstiskajos teātros un televīzijā, piedalījusies vairākos latviešu seriālos. Kopā ar Jāni Znotiņu spēlē izrādēs bērniem — "Kaka un pavasaris", "Karnevāls un kartupeļu salāti". Izrādes scenogrāfiju veidojis Vīnē dzimušais austriešu mākslinieks Rūdolfs Bekičs, kurš pēdējos gados par savu mājvietu sauc Rīgu. Sadarbojies ar Latvijas Nacionālo operu, Jauno Rīgas teātri, Dailes teātri, dažādiem festivāliem un neatkarīgajiem teātriem, piedalījies starptautiskās mākslas biennālēs.

Pasākuma norises ilgums: aptuveni viena stunda, vienā daļā. Norises vieta: koncertzāles "Lielais dzintars" Lielā zāle. Izrāde notiks, ievērojot drošības noteikumus un distanci. Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja bez maksas. Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Guntars Godiņš Jānis Znotiņš Lielais Dzintars Liepāja Liepājas mākslas forums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form