Liepājas teātrī notiks sarunu koncerts 'Čaklais. Cits'
Foto: Publicitātes attēls

Liepājas teātrī 11. un 12. septembrī varēs noskatīties jaunu iestudējumu – sarunu koncertu "Čaklais. Cits".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāde teātra pārstāve Zanda Borga, 2020. gads bija dzejnieka Māra Čaklā jubilejas gads, tāpēc mākslinieki Karīna Tatarinova un Roberts Dinters, kā veltījumu autora jubilejai, radīja programmu "Čaklais. Cits", kam teātrī bija jānotiek jau pagājušā gada nogalē, taču tas nenotika pandēmijas ierobežojumu dēļ.

Koncertā izskanēs dziesmas ar Māra Čaklā dzeju, komponētas kinofilmām un teātra izrādēm, grupas "Līvi" dziedātas un tautā mīlētas. Dziesmas, kas tapušas sadarbībā ar Imantu Kalniņu, Ģedertu Ramanu, Ēriku Ķiģeli un citiem komponistiem; kā arī paša dzejnieka atmiņas par šīm sadarbībām, radīšanas procesu, laiku un laikabiedriem. Programmā iekļauti arī Māra Čaklā pēdējie dzejoļi, kas pirmo reizi publicēti vien 2014. gadā, vēsta Borga.

"Čaklā dzeju uztveru kā... sarunu. Tas provocē arī mani atrasties dialogā - ar klausītājiem, ar mūziķiem, ar mūziku... Tāpēc šī koncerta formāts - sarunu koncerts un šī koncerta dziesmu arheoloģija. Tās ir ārkārtīgi skaistas, zināmas dziesmas, kurās šoreiz pievēršu vairāk uzmanības tieši dzejai. Esat mēģinājuši populāras dziesmas tekstu runāt/lasīt kā dzejoli...?" gaidāmos koncertus komentē Karīna Tatarinova.

Roberts Dinters ir brīvmākslinieks, mūziķis, komponists, producents, multiinstrumentālists no Liepājas. Kopš 2000. gada darbojies dažādos projektos un sadarbojies ar dažādiem māksliniekiem, tai skaitā – Ainaru Virgu, Austru Pumpuri, Maratu Ogļezņevu, Raimondu Paulu un citiem. Savukārt Karīna Tatarinova ir ne tikai Liepājas teātra aktrise, bet daudzu gadu garumā pierādījusi sevi kā multimākslinieci, izcilu dziedātāju un interpretētāju.

Teātrī abiem māksliniekiem palīdz arī video mākslinieks Dainars Albužis un gaismu mākslinieks Toms Streilis.

Tags

Karīna Tatarinova Liepājas teātris Māris Čaklais
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form