Liepājas teātrī Sergeja Zemļanska vadībā top Gogoļa 'Precības'
Foto: Publicitātes foto

Liepājas teātrī atgriezies režisors un horeogrāfs no Krievijas Sergejs Zemļanskis, lai kopā ar Liepājas teātra aktieriem radītu kustību izrādi, kurai par pamatu ņemta Nikolaja Gogoļa komēdija "Precības", portālam "Delfi" pavēstīja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Skatītāji ar režisora darbu varēja iepazīties pirms trim gadiem, kad viņa vadībā tapa Raiņa jaunības traģēdijas versija – "Indulis un Ārija", kas joprojām ir Liepājas teātra repertuārā un tika nominēta trim "Spēlmaņu nakts" balvām – tai skaitā kā gada labākā izrāde.

Šī Zemļanskim nav pirmā reize, strādājot ar Gogoļa lugām. 2016. gadā Maskavas Jermolovas teātrī viņš iestudējis autora lugu "Revidents".

"Humors kustībā – tas ir sarežģīts un radošs process. Jāatrod tāds humora veids, kuru izteikt ar plastiku un kuru saprastu skatītājs. Jāparāda noteikts tēlu raksturs, emocijas un apkārtējā vide. Tas ir skrupulozs meklējumu un atlases process," par iestudējuma tapšanu stāsta Zemļanskis.

19. gadsimtā radītā Gogoļa luga ir aktuāla arī mūsdienās – stāstot par mīlestības līkločiem un sev piemērota partnera izvēli dzīvei, tomēr lugas dialogi ir samērā naivi, tāpēc forma, kādā strādā Zemļanskis, ir lielisks veids, kā Gogoļa lugu skatītājiem atklāt no jauna.

Agafja Tihonovna nolēmusi precēties. It kā – jo īstas pārliecības viņai par to nav. Tad nu talkā nāk savedēja Fjokla, piedāvājot viņai piecus līgavaiņus uzreiz – kurš būs īstais un vai tiešām apprecēties var tik viegli?

Iestudējumā piedalīsies aktieri – Ilze Trukšāne, Sigita Jevgļevska, Karīna Tatarinova, Rolands Beķeris, Gatis Maliks, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Armands Kaušelis, Anete Berķe, Sandis Pēcis.

Iestudējumam oriģinālmūziku radījis komponists Pāvels Akimkins, skatuves noformējumu un kostīmus – Maksims Obrezkovs. Intensīvos spēka treniņos un jogas nodarbībās, kurās aktieri tiek sagatavoti gaidāmajam iestudējumam, kopā ar režisoru strādā arī repetitore Liene Grava. Iestudējumam tapt palīdz arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

"Zemļanska iestudējumi ir vērienīgi un krāšņi – viņa vadībā Krievijā tapušas tādas izrādes kā "Kaligula", "Žanna d'Arka", "Kamēliju dāma", "Dēmons" un citi. Esam nudien priecīgi, ka viņš piekrita atkal strādāt Liepājā," par izrādes nozīmību saka mārketinga direktore Jevgenija Skoraja.

Pirmizrāde "Precībām" paredzēta 25. martā.

Tags

Liepājas teātris Mārtiņš Kalita Rolands Beķeris Spēlmaņu nakts

Comment Form