Liepājas teātrī šosezon astoņi jauniestudējumi
Foto: LETA

Liepājas teātris šosezon skatītājiem piedāvās astoņus jauniestudējumus, teātra sasauktajā preses konferencē tika ziņots. Jauniestudējumus rada kopumā septiņi režisori, tostarp Konstantīns Bogomolovs, kurš jau iepriekš ir sadarbojies ar teātri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savu 112. sezonu teātris atklās 8. septembrī ar Rasas Bugavičutes-Pēces īpaši teātrim radītās lugas "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta" iestudējumu Valtera Sīļa režijā. Izrādes dramaturģisko materiālu veido vairāki īsi stāsti, kas rasti 1919. gada periodikā par laiku un notikumiem, kas norisinājušies Liepājā, kamēr pilsētā atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Izrāde atklās, kā jaunas valsts rašanos izjuta cilvēki, kuri tieši nebija saistīti ar politisko lēmumu pieņemšanu - gan Latvijas kultūras vēsturē labi zināmas personības, gan vienkāršie pilsētas iedzīvotāji.

"Arī pašlaik daudzi jūtamies sašķelti, bet tajā laikā cilvēki bija vēl sašķeltāki par idejām, kādai jābūt valstij," preses konferencē pauda Sīlis.

Savukārt Bugavičute-Pēce ir pārliecināta, ka gan laikā pirms 100 gadiem, gan tagad cilvēki dzīvo politisko notikumu fonā, kas ietekmē viņu ikdienu.

Izrādes veidotāji atzina, ka materiālu savākšanai veltīts ievērojams laiks — lasītas grāmata, periodika, cilvēku dienasgrāmatas. Galvenajiem stāstu varoņiem bijuši prototipi reālajā dzīvē, taču notikumi ap viņiem ir autoru radīti.

"Bija diezgan daudz vaļas iztēlei," atzina Sīlis.

Savukārt 2019. gada jūnijā, teātra sezonas noslēgumā, pirmizrādi piedzīvos Bogomolova režisētā izrāde "Ķiršu dārzs".

"Es nezinu, par ko būs izrāde. Formulēt ir bezjēdzīgi, jo viss mainās procesā. Īpaši tas attiecināms uz tik nopietnu tekstu kā "Ķiršu dārzs" un Antona Čehova tekstiem kopumā. Tas ir psiholoģisks, nevis simbolisks vai metaforisks teksts," pauda Bogomolovs, piebilstot, ka Liepājas teātrī ir lieliska aktieru komanda, pie darba ar kuru viņš atgriezies labprāt.

Tāpat uz Liepājas teātra skatuves pirmizrādi piedzīvos Dž.Dž.Džilindžera režisētā "Kleo-Kleo-Kleo-Patra", savukārt nākamā gada janvārī būs skatāms viņa darbs bērniem "Polianna". Decembrī skatītāju vērtējumam nodos jauniestudējumu "Bernardas Albas māja" Viestura Meikšāna režijā, savukārt režisors no Sanktpēterburgas Sergejs Ščipicins, kur iepriekš ir sadarbojies ar Valmieras drāmas teātri, Liepājas teātrim veido izrādi "Nākamgad tai pašā laikā". Tāpat teātra repertuārā būs izrāde "Ģērbējs" Dmitrija Petrenko režijā un "Roberto Zuko", ko veido Laura Groza-Ķibere.

Liepājas teātra vadītājs Herberts Laukšteins komentēja, ka jauno teātra sezonu var raksturot divi vārdi—"vara" un "apjukums" —, jo abas šīs tēmas tiks apspēlētas sezonas izrādēs.

Tags

Herberts Laukšteins Laura Groza-Ķibere Liepājas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form