Liepājas teātrī svinēs aktiera Egona Dombrovska jubileju
Foto: Ziedonis Safronovs

Marta sākumā apaļu jubileju svinēs viens no Liepājas teātra vadošajiem aktieriem - Egons Dombrovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai nosvinētu jubileju kopā ar skatītājiem, kuri daudzu gadu garumā snieguši aktierim lielu mīlestības devu (Dombrovskis deviņas reizes saņēmis "Gada labākā aktiera" balvu skatītāju balsojumā sezonas izskaņā), teātrī ar viņa piedalīšanos notiks vairākas izrādes gandrīz nedēļas garumā no 2. līdz 5. martam, kurās varēs redzēt aktieri visu krāšņo lomu daudzveidībā.

Tieši savā dzimšanas dienā – 2. martā – izrādē "Jaunā līgava" aktieris iejutīsies Modesto lomā. Modesto ir cilvēks, kurš glabā ģimenes noslēpumus un uzmana, lai visi noteikumi, paražas un rituāli tiktu ievēroti, lai ģimene, kurai viņš nav vairs tikai sulainis, bet gandrīz vai ģimenes loceklis, varētu laiski turpināt savu sakārtoti paredzamo ikdienu.

3. martā Profesors vadīs septiņu rūķīšu bandu izrādē bērniem "Sniegbaltīte un 7 rūķīši".

4. martā tiks rādīta Liepājas teātra vecākā repertuāra izrāde "Ragana", kurā kopā ar Inesi Kučinsku un Kasparu Godu aktieris izspēlēs mīlas trīsstūris senlaiku garā.

Savukārt 5. martā izrādē "Šekspīrs" Egons Dombrovskis atveidos divas lomas – Klerensu un sava vīra musinātāju lēdiju Makbetu.

Kā raksta teātra pārstāve Zanda Borga, savās skatuves gaitās aktieris nospēlējis daudzus sarežģītus raksturus un patiesi skaistas lomas, ne velti kritiķi uzsvēruši, ka Egons var nospēlēt visu – to spilgti apliecina arī daudzās profesionālās atzinības – aktieris septiņas reizes nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai, divas reizes iegūstot labākā aktiera balvu, saņemta arī Harija Liepiņa balva, ko piešķir par izciliem sasniegumiem teātra mākslā, Liepājas Kultūras balva un citas.

"Kur slēpjas aktiera Egona Dombrovska dziļā skatuves pievilcība? Es minētu – nesavienojamā savienošanā. Maigums un bezcerība. Ironija un žēlsirdība. Savus tēlus radīdams, viņš neskaitāmas reizes ir nolaidies elles dziļumos un zina – arī tur var atrast kaut vai atblāzmu no dievišķās dzirksts. Un tad viņš uz skatuves to atklāj," lūgta raksturot Egonu, saka teātra zinātniece Edīte Tišheizere.

Tags

Egons Dombrovskis Liepājas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form