Mākslinieciskā uzvedumā 'Es esmu' aicina atbalstīt teātra vecmeistarus
Foto: Publicitātes foto

3. jūnijā Mūzikas namā "Daile" jau sesto gadu norisināsies labdarības uzvedums "Es esmu", kas veltīts Latvijas teātru vecmeistaru atbalstam. Uz vienas skatuves tiksies latviešu teātra skatuves izcilības un dažādu mūzikas žanru Latvijas mūziķi. Pasākuma norises laiks izvēlēts par godu latviešu teātra dzimšanas dienai, portālu "Delfi" informē uzveduma veidotāji no Latvijas Nacionālā teātra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad uzvedumā teātra pasauli kā goda dalībnieki pārstāvēs tādi leģendāri aktieri kā Lolita Cauka, Lidija Pupure, Uldis Dumpis, Juris Bartkevičs un Dmitrijs Paless. Uzveduma režisore jau trešo gadu ir Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa, kura programmu veido kā saspēli starp aktierspēli un mūziku, par goda dalībnieku skatuves partneriem pieaicinot Latvijā visiem iemīļotus un atpazīstamus mūziķus.

Uzvedumā aktieriem piepulcēsies mūziķi Ieva Kerēvica, Valts Pūce, Raimonds Macats, Agnese Egliņa, Ēriks Ešenvalds, Daumants Kalniņš un citi.

Pasākuma vadīšana tradicionāli uzticēta Nacionālā teātra aktieriem Egilam Melbārdim un Mārtiņam Eglienam, kuriem epizodiski pievienosies arī citu teātru populāri un tautā iemīļoti aktieri. Līdzīgi kā līdz šim – ikvienam šajā vakarā būs iespēja klātienē tikties ar Latvijas teātra leģendām – vecmeistariem.

Pasākuma otrajā daļā notiks "ziedojumu konkurss" jeb izsole, kurā varēs iegūt dažādus vērtīgus Latvijā populāru un atzītu mākslinieku veidotus un ziedotus mākslas darbus.

Pagājušajā gadā šajā izsolē pirmo reizi tika izsolīta sēdvieta pirmajā rindā uz nākamā – 2019. gada – uzvedumu. Ivars Liuziniks kļuva par pirmo šī gada uzveduma patronu, nosolot sev vietu par 70 eiro un tādējādi nosakot biļešu cenas, tieši tāpēc šogad pirmā rinda skatītāju zālē tiek pasludināta par Patronu rindu. Pasākuma rīkotāji aicina ikvienu izmantot šo iespēju – kļūt par pasākuma patronu, iegādājoties vērtīgākās biļetes (vietu skaits ir ierobežots). Teātra dienā Fonda "Rampa" valdes priekšsēdētāja Anna Klēvere un uzveduma režisore Dita Lūriņa pasniedza goda viesa ieejas karti pirmajam patronam.

Kā katru gadu, visu jauno un vidējās paaudzes aktieru līdzdalība uzvedumā būs brīvprātīga, lai visus vakara gaitā saziedotos līdzekļus, to skaitā arī ieejas biļešu ieņēmumus, varētu novirzīt teātra vecmeistaru atbalstam – sociālā stāvokļa un veselības uzlabošanai, medikamentu iegādei, operāciju un rehabilitācijas izdevumu segšanai.

Par iepriekšējos gados iegūtajiem līdzekļiem, fondam ir izdeviessegt tādus medicīnis-ko pakalpjumus, kā zobārstniecība un specifiski medikamenti, kā arī vairākos medi-cīniska rakstura palīdzības lūgumu gadījumos ir izdevies nodrošināt augstas klases mediķu konsultācijas un atsevišķas medicīniskas manipulācijas (tai skaitā divi operāciju pakalpojumi, kas saņemti ziedojuma veidā) un diviem biedriem sniegt specifisku palīdzību – palīdzēt dzīvesvietas maiņas jautājuma risināšanā (pansionāts).

2018. gadā fondā kopskaitā ir saņemti 34 iesniegumi ar lūgumu sniegt finansiālu palīdzību, no kuriem 24 ir saņēmuši palīdzību 100% apmērā bet 10 daļēju – 70 pro-centu apmērā par kopējo atbalsta summu: 6827.56 eiro.

Vienlaikus atgādinām, ka fondā "Rampa" ziedot var ne tikai naudu, bet arī laiku, ide-jas, enerģiju, atbalstu, prasmes un klātbūtni teātra vecmeistariem. Sadarbībai ar fondu ir atsaukušies jau vairāki izcili Latvijas mediķi, viens no tiem ir kardioķirurgs Kārlis Trušinkis, kurš ir ziedojis privātas konsultācijas vairākiem fonda biedriem. Ziedojumu pakalpojuma veidā ir sniegusi arī Oftalmoloģijas klīnikas oftalmoloģe Marija Klindžāne, kā arī Optikas studija "Lonija" ir ziedojusi specifisku parametru brilles.

Fonda rīcībā esošie dati liecina, ka šobrīd kopējas pretendentu skaits ir 92 aktieri un režisori vecumā virs 75 gadiem.

Fonda "Rampa" līdzekļus veido individuālo ziedotāju ieskaitījumu, kā arī fonda darbinieku piesaistītie ziedojumi no Latvijas uzņēmējiem un teātra mākslu atbalstošiem cilvēkiem. Fonda ziedojumu konta numurs ir LV65UNLA0050012432365.

Tags

Dita Lūriņa Ieva Kerēvica Juris Bartkevičs Mūzikas nams "Daile" Uldis Dumpis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form