Māra Ķimele Valmieras teātrī iestudē Žana Anuija 'Eiridīki'
Foto: Austra Hauks

20. oktobrī Valmieras teātra (VDT) Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos franču dramaturga Žana Anuija luga "Eiridīke" Māras Ķimeles režijā, kur galvenās lomas atveidos Inese Pudža un Aigars Apinis, portālu "Delfi" informē VDT pārstāve Zane Ceriņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No sengrieķu mīta mūsdienīgi pārradītais stāsts vēsta par uzticīgo dziedoni un mīlētāju Orfeju, kurš devās uz mirušo valstību, lai atgūtu savu sievu Eiridīki, taču ar vienu nosacījumu - viņu atgūstot, Orfejs nedrīkst uz mīļoto atskatīties, pirms abi nav sasnieguši virszemi.

"Stāsts ir par mīlestības lielo spēku. Divu cilvēku satikšanās man joprojām šķiet kaut kas ārkārtīgi mistisks. "Šonakt es domāju, cik gan daudz laimīgu sakritību bija nepieciešams, lai mēs satiktos. Domāju par zēnu un meiteni, kuri viens otru nepazīst, bet kuri kādā laimīgā dienā, vēl daudzus gadus pirms satikšanās, devās ceļā uz visu aizmirstu, provinciālu staciju... Jo mēs taču varējām viens otru neatpazīt vai arī sajaukt dienu, vai staciju..." saka Orfejs. Arī mūsu visu satikšanās vienā laikā un telpā, lai kopā radītu šo izrādi, ir īsts brīnums," tā par topošo izrādi stāsta režisore Māra Ķimele.

Iestudējuma scenogrāfiju veido Austra Hauks un Jānis Sniķers, kurš arī iestudējuma gaismu mākslinieks, kostīmus - Anna Heinrihsone, oriģinālmūziku rada komponists Jēkabs Nīmanis, bet par kustību atbild jaunā horeogrāfe Agate Bankava.

Pārējās lomās: Inga Apine, Pauls Iklāvs, Tālivaldis Lasmanis, Juris Laviņš, Klinta Leja, Ivo Martinsons, Agris Māsēns, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Uldis Sniķers, Imants Strads, Aigars Vilims, Ģirts Rāviņš, Māra Vīgante, Oskars Vīksne vai Emīls Krūmiņš.

Tuvākās izrādes paredzētas 21. un 22. oktobrī, 3., 4., 11. un 12. novembrī (biļetes uz novembra izrādēm būs pieejamas no 1. oktobra).

Tags

Māra Ķimele Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form