Mihails Gruzdovs iestudējis izrādi 'Vau!!!'
Foto: Gunārs Janaitis

Dailes teātrī 7. decembrī pirmizrādi piedzīvos jauniestudējums "Vau!!!" - čehu kino režisora un scenārista Petra Zelenkas lugas "Parastais vājprāts ikdienā" versija Mihaila Gruzdova režijā, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Nav svarīgi, kas cilvēkos ir tipisks vai parasts. Tieši otrādi – svarīgi ir tas, kas cilvēku atšķir no citiem, dara to citādu, īpašu, neatkārtojamu, unikālu... varbūt pat nenormālu. Cilvēki dzīvo kopā gadu desmitiem, bet neko viens par otru nezina. Visu mūžu neko viens par otru nezina. Pasaule ir pilna ar jukušajiem un psihopātiem, vai arī vienkārši dīvainiem cilvēkiem. Kā lai cilvēks te paliek normāls? Katrs no tēliem ir savā ziņā nenormāls, katrs izturas kaut kā "ne tā". Arī segas kustas un izlietnes mirkšķina. Ir tikai viena iespēja, kā izkļūt no ikdienas agonijas. Visvienkāršāk un ērtāk ir aizsūtīties projām pa pastu kā pasta sūtījumam. Nedaudz riskanti, bet var izdoties.

Luga ar nosaukumu "Parastais vājprāts ikdienā" (2001) ir 1967. gadā dzimušā Petra Zelenkas debija teātrī. Atsevišķu anekdotisku situāciju montāža rada vienotu mozaīku, un robeža starp smieklīgu komēdiju, grotesku un traģēdiju ir ļoti vaļīga.

Izrādē "Vau!!!", kas Dailes teātra versijā nodēvēta par "parasto vājprātu ikdienā divos cēlienos", spēlēs Ģirts Ķesteris (Petrs), Pēteris Liepiņš (Tēvs), Olga Dreģe (Māte), Vita Vārpiņa (Silvija), Kaspars Zāle (Jirži), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Alise), Artis Robežnieks (Muša), Dārta Daneviča (Anna), Kristīne Nevarauska (Jana), Inita Dzelme (Manekens Eva / dejotāja) un Uldis Siliņš (Alešs).

Jauniestudējuma veidošanā režisors Mihails Gruzdovs sadarbojas ar scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni, horeogrāfi Ingu Raudingu un mūzikas autoru Kristapu Rasimu. Lugu no čehu valodas tulkojusi Aina Vecsīle.

Tags

Dailes teātris Ģirts Ķesteris Ilze Ķuzule Kristīne Nevarauska Mihails Gruzdovs Olga Dreģe Pēteris Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form