MVT Vasaras mājā bez maksas varēs noskatīties izrādi par Endiju Vorholu
Foto: F64

Fonda "Mākslai vajag telpu" (MVT) Vasaras mājas, pagalmā – bijušajā skaņu plašu fabrikas ''Melodija'' vietā, 20. jūlijā plkst. 18.00 norisināsies Visjaunākā Rīgas teātra izrāde ''Endijs V.''. Izrāde , kuras režisore ir Kristīne Vītola, tāpat kā pārējie izstāžu cikla Ārup. Andris Grinbergs pasākumi, norisināsies bez maksas, portālu "Delfi" informē MVT pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat kā izrādē ''Endij Vorhol, tas Tu?', kas savu pirmizrādi trīs aktieru sastāvā pieredzēja RISEBA augstskolas zālē 2014. gada martā, arī šoreiz pagājušā gadsimta poparta ikonas Endija Vorhola lomā iejutīsies Andis Strods, izrādē piedaloties arī Ivetai Polei, Janai Čivželei, Baibai Vanagai, Kārlim Biķerniekam un Andrejam Gradinārovam.

Visjaunākā Rīgas teātra radošā grupa uzsver, ka Izrāde ''Endijs V.'' nav performance; tajā redzamas ainas no Endija dzīves un sapņiem, kuras turklāt veidotas kompozīcijas vārdā, bez pretenzijas uz biogrāfisku autentiskumu vai patiesību vispār.

Režisore Kristīne Vītola komentē: ''Domājot par Endiju Vorholu, visvairāk patīk tas postmodernais nekas. Trūmens Kapote teicis, ka Endijs ir kā sfinksa, tikai bez noslēpuma. Tur laikam arī slēpjas viņa personības burvība, jo Endija mīklas vienkāršība (pat neesamība) un virspusē esošā atminējuma vispārēja pieejamība mulsina pilsoņu prātus un sirdis vēl joprojām. Šajā gadījumā neizpratni un apmulsumu vajadzētu uztvert kā dāvanu, it sevišķi, ja reizē ar tiem zemapziņā rodas tāds kā prieks par tukšuma apjaušanu un tā jēgpilnumu.

Man ir interesanti jautāt, vai šis nekas ir salīdzināms ar neko austrumu tradīcijā. Es domāju, ka jā un arī, ka nē. Jo, manuprāt, šis, postmodernais tukšums uzradies pasaulē ar citu ģeometriju un tika iepīts citās materiālās trajektorijās, tomēr kopumā beigu beigās galu galā šis nekas ir tas pats turienes nekas ar to neizskaidrojamo un jaušami brīnumaino beztelpas dimensiju. Endijs tik ļoti precīzi noformulēja savu atrašanās vietu virspusē, ka tiešām un pa īstam var sajust, ka aiz tā visa nekā nav.''

Atgādinām, ka šī gada 13. jūlijā plkst. 18.00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā tiks atklāta Ivara Grāvleja personālizstāde "Klusā daba'', kā arī norisināsies spilgta un neaizmirstama Grāvleja performance.

"Mākslai vajag telpu" Vasaras māja atrodas Kalnciema iela 36/38, Rīgā.

Tags

Mākslai vajag telpu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form