Nacionālajā teātrī iestudēta ģimenes konfliktkomēdija 'Slaktiņa dievs'
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālajā teātrī 18. decembrī pirmizrādi piedzīvos Jasmīnas Rezā ģimenes konfliktkomēdija "Slaktiņa dievs", portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Līga Rimšēvica.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmās izrādes notiks Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē, bet pēc tam šī izrāde tiks spēlēta visdažādākajās Latvijas vietās, jo tiek iestudēta īpaši kā izbraukuma izrāde.

Iestudējuma sižeta centrā ir divas labi situētas ģimenes. Vienas 11 gadus vecā atvase skolā sadevusi pa seju otras tikpat vecajam puikam. Taisnības meklējumos abi pāri apmaldās pārliecībā, kā audzināt bērnus, kas ir ģimene un kāda ir pati pasaules kārtība. Šis stāsts būs par vecākiem, par to cik ļoti visi gribam būt civilizēti, un, protams, mums katram vienmēr būs sava taisnība. Tātad karš ir neizbēgams. It kā vienkāršā, pat banālā situācijā izrāde risina globālas mūsdienu sociālās un kultūras problēmas. Lai gan skata punkts ir ass un varbūt pat nežēlīgs, izrādē tas izteikts vieglā, asprātīgā spēles formā komēdijas žanrā.

Lomās Nacionālā teātra aktieri – Evija Krūze (Skulte), Inga Misāne-Grasberga, Mārtiņš Egliens un Jānis Āmanis.

Režisore un kostīmu māksliniece Daiga Kažociņa, scenogrāfs Ivars Veinbergs, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Tags

Daiga Kažociņa Evija Skulte Inga Misāne Latvijas Nacionālais teātris Mārtiņš Egliens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form