Nacionālajā teātrī iestudēta izrāde bērniem - 'Pinokio piedzīvojumi'
Foto: Publicitātes attēls

Pēc trīs gadu pārtraukuma uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves tapusi izrāde visai ģimenei - itāļu rakstnieka Karlo Kollodi darba "Pinokio piedzīvojumi" iestudējums Reiņa Suhanova režijā. Pirmizrāde gaidāma 21. oktobrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Izrāde "Pinokio piedzīvojumi", pirmkārt, ir klasisks piedzīvojumu stāsts bērniem, kurā galdnieks Džepeto izgatavo koka lelli Pinokio. Lelle atdzīvojas un īsā laikā apgūst cilvēka dzīvi, šajā dzīves mācīšanās ceļā daudz jautājot, viļoties un priecājoties. Taču, otrkārt, "Pinokio piedzīvojumi" ir stāsts par puiku, kurš ir atšķirīgs no citiem bērniem, jo nāk no nabadzīgas ģimenes, turklāt ir arī fiziski citāds, viņš pārdzīvo, ka neiederas sabiedrībā, un meklē ceļu, lai izprastu sevi," stāsta Reinis Suhanovs.

"Man kā tētim, kuram ir divi jaunākā skolas vecuma bērni, šķiet ļoti svarīgi radīt teātri bērniem. Teātri, kas ir balstīts fantāzijā, iztēlē un spēles priekā. Pandēmijas laikā daudz ar bērniem esam nodzīvojuši pa māju, tāpēc ļoti gribas, lai mazais skatītājs atgriežas teātrī un citās mākslai paredzētās telpās, gribas runāties ar bērniem, izmantojot teātra izteiksmes līdzekļus un iespējas, gribas iepriecināt viņus ar siltu stāstu, ļaut aizdomāties, uzdot jautājumus un fantazēt, fantazēt, fantazēt. Teātris pirmām kārtām ir fantāzijas pasaule. Un fantāzija ir nepieciešama mums visiem, kaut tādēļ, lai noticētu, ka laimīga pasaule ir iespējama," uzskata režisors.

Pinokio lomu spēlēs Kārlis Reijers vai Igors Šelegovskis. Pārējās lomās: Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Raimonds Celms, Arturs Krūzkops, Voldemārs Šoriņš, Mārtiņš Brūveris.

Radošā komanda: režisors, scenogrāfs un dramatizējuma autors Reinis Suhanovs, leļļu un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, leļļu un objektu speciālists Matīss Budovskis, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, komponists Arvīds Saulītis, video mākslinieks Toms Zeļģis

Jaunā iestudējuma mērķauditorija ir 1. – 4. klases skolēni.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.